سابسیژن چیست؟ بهترین روش درمان جای جوش

چکیده این مطلب: درمان جوش با سابسیژن. انواع سابسیژن. مراحل انجام سابسیژن. مزایای درمان با سابسیژن. مراقبت های پس از انجام سابسیژن. کاندیدهای درمان با سابسیژن. چه کسانی نمی توانند سابسیژن انجام دهند؟ آیا نتایج حاصل از درمان با سابسیژن دائمی است ؟ آیا درمان با این شیوه دردناک است ؟ آیا برای درمان به جلسات مکرری نیاز است ؟ دوران بهبودی پس از درمان با سابسیژن چقدر زمان می برد ؟ آیا کسانی که تزریق ژل گونه انجام داده اند می توانند سابسیژن را نیز انجام دهند ؟

 

Subcision-13
Subcision

درمان جوش های عمیق با سابسیژن:

قطعا همه ی افراد در برهه ای از زندگی خود با جوش ها درگیر بوده اند برخی کمتر و برخی نیز متاسفانه به اندازه ای درگیر جوش های صورت می شوند که پس از رفع آن ها جای جوش ها باقی خواهد ماند این ظاهر بر روی پوست به هیچ وجه خوشایند نبوده و حتی می تواند تاثیر منفی خود را بر روی اعتماد به نفس فرد نشان دهد . به همین علت افرادیکه بر روی پوست خود جوش های عمیق را تجربه می کنند به شدت نگران اسکار باقی مانده از جوش ها بوده و در پی درمان بر می آیند . یکی از بهترین و برترین تکنیک ها برای رفع اسکارهای باقی مانده از جوش ها تکنیک سابسیژن است . این شیوه در زمره ی درمان های بی خطر و سرپایی قرار می گیرد در این شیوه از وسایل و روش های خاصی بهره گرفته می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شویم .

 

Subcision-6
Subcision

انواع اسکار آکنه :

حفره های باز با حاشیه ی تیز روی پوست
حفره های گرد روی پوست
حفره های مربعی سطح پوست
اگر چه اسکارهای گرد معمولا سطحی هستند اما با این وجود اصلاح زیر پوستی برای موفقیت درمان ضروری است ، به دلیل عود مجدد اسکارهای آکنه در بیماران در ۲ تا ۳ هفته ی اول پس از سابسیژن سوزنی یک روش جایگزین مثل سابسیژن با کانولا می تواند با تحریک تشکیل بافت همبند جدید و کلاژن در ناحیه ی اسکار در لایه های پوستی و تاثیر بیشتر از عود مجدد جلوگیری کند .

 

ارزیابی اسکارهای آکنه :

اسکار ماکولا : اسکارهای ماکولا می توانند اریتماتوز ، هایپرپیگمانته یعنی قهوه ای و یا هیپوپیگمانته یعنی رنگ پریده باشند . آن ها مانند سایر درجات اسکار فرورفتگی را نشان نمی دهند بلکه مشکل رنگ پوست را نشان می دهند .
اسکارهای آتروفیک یا نازک ، هیپرتروفیک یا ضخیم خفیف : اینگونه اسکارها با آرایش قابل پوشاندن هستند .
اسکارهای آتروفیک یا هیپرتروفیک متوسط : اینگونه اسکارها با آرایش قابل پوشاندن نیستند اما با کشش پوست توسط دست می توان متوجه شد که صاف می شوند .
اسکارهای آتروفیک یا هیپرتروفیک شدید : این اسکارها همانگونه که از نام آن ها مشخص است شدید بوده و توسط آرایش و کشش پوست قابل رفع شدن نیستند .

 

Subcision-2
Subcision

سابسیژن چیست ؟

تکنیکی بسیار فوق العاده در درمان اسکارهای باقی مانده از جوش های عمیق است . در واقع سابسیژن روشی است که اسکارهایی را که به بافت های عمیق تر چسبیده وبسته شده اند ، آزاد و درمان می کند . هنگامی که یک اسکار در پوست ایجاد می شود کلاژن جدید باید تولید شود ، کلاژن سازی در قسمتی که اسکار ایجاد می شود به اندازه ی کلاژن سازی در حالت عادی نیست و کلاژن جدید می تواند از محل ایجاد زخم تا بافت های عمیق تر پوست کشیده شود و جای زخم را به سمت پایین بکشد که این رخداد باعث می شود جای زخم بیشتر فرورفته به نظر برسد که خود باعث ایجاد سایه ، شکاف و چاله در پوست می شود و شکستن این اتصالات به از بین رفتن جای زخم کمک می کند . در این روش از سوزن های مخصوصی استفاده می شود و در واقع تکنیکی نیمه جراحی می باشد . سابسیژن روشی کاملا ایمن و ساده است و برای افراد در تاثیر گذاری جای شکی نمی گذارد . از این روش برای اسکارهای به جا مانده از بیماری آبله مرغان بر روی پوست ، جای جوش های عمیق و سلولیت ها استفاده می شود .

 

Subcision-5
Subcision

انواع سابسیژن :

سابسیژن با کانولا : این تکنیک در سابسیژن بسیار مناسب بوده و مزایای چشمگیری نیز دارد از جمله عدم داشتن درد . می توان گفت سابسیژن کانولا برای برای نواحی کوچک که به درمان نیاز دارند بهترین گزینه است در این روش با سوزن سوراخ کوچکی توسط پزشک روی پوست ایجاد می شود و سپس کانولا از طریق آن حفره به زیر پوست فرستاده می شود . کانولا برای باز کردن بافت اسکار که باعث کشیده شدن پوست شده است استفاده می شود . کانولاها در اندازه ها و طول های مختلف وجود دارد و پزشک مناسب ترین آن ها را انتخاب می کند . یکی از کانولاهای مناسب برای انجام درمان کانولای جی تی آی است که مخفف تزریق به شیارهاست و این نامگذاری به علت شکل نوک آن است . کانولا نسبتا صاف است بنابراین آسیب بسیار کمتری به اعصاب و عروق خونی می رساند . سایر کانولاهای مخصوص درمان ، نوک گنبدی داشته و سفت هستند .

 

سابسیژن با سوزن نوکور : سوزن نوکور یکی از اولین وسایلی بوده است که در گذشته برای درمان با سابسیژن استفاده می شد از این روش بیشتر در مواردی که جای زخم بسیار سفت و فیبروتیک است و برای شکستن آن به یک دستگاه تیز نیاز است استفاده می شود . سوزن نوکور یک تیغه ی کوچک و تیز بر روی یک سوزن کوتاه است و برای استفاده از آن به تعداد ضربه ی بیشتری نیاز است و به علت کوتاهی سوزن و تیزی تیغه ی آن سطح کبودی و عوارض جانبی حاصل از آن از جمله خونریزی و درد بیشتر است بی حسی بیشتری نیاز است وبه علت اسکارهای زیاد بعد از انجام آن شما کبودی را تجربه خواهید کرد . این تکنیک در برخی موارد مناسب است اما به علت معایبش کمتر مورد توجه قرار می گیرد .

 

بی حسی تامیسنت :
زمانی است که از محلول رقیق بی حسی موضعی استفاده می شود بطوری که این مقدار طی یکی دو روز حل می شود بدین ترتیب میزان بی حس شدن پوست افزایش می یابد و این به سطح پوست اجازه می دهد تا از بافت های عمیق تر جدا شود . این بی حسی متورم کننده مثل تزریق لیدوکائین یا همان بی حسی دندانپزشکی است و با این روش در طول عمل خونریزی وجود نخواهد داشت و خطر کبودی و هماتوم نیز بسیار کمتر است حتی اگر ناحیه ی درمان بزرگ باشد . این نوع بی حسی متورم کننده ، پوست را سفت کرده و با سفت کردن بافت ها می توان این روش را به طور موثرتری انجام داد .

 

مراحل انجام سابسیژن :

مرحله ی یک : مرحله ی اول تمیز کردن پوست است که طی این مرحله هر‌گونه آلوگی اعم از آرایش و دیگر آلودگی های موجود بر روی پوست به طور کامل پاکسازی می شود .
مرحله ی دوم : در این مرحله پزشک ناحیه تحت درمان را به وسیله یک نشانگر جراحی مشخص می‌ کند و نور بالای سر بیمار برای تشخیص دقیق فرورفتگی ها تنظیم می شود .
مرحله ی سوم : در درمان با تکنیک سابسیژن از سوزن مخصوص استفاده می شود پس برای آرامش فرد هنگام درمان و عدم بروز درد ، ابتدا پزشک در ناحیه ی مشخص شده بی حسی موضعی اعمال می کند .
مرحله ی چهارم : مرحله ی بعد انتخاب سوزن مخصوص بر اساس میزان و نوع اسکارهاست .
مرحله ی پنجم : در این مرحله انجام سابسیژن آغاز می شود . سوزن توسط پزشک با زاویه ی مناسب تا ناحیه ی درم پیش می رود و باعث گسیختگی بافت های فیبروزی می شود و بدین تریب این مرحله تکرار می شود تا پایان کار .
مرحله ی ششم : پس از اتمام انجام سابسیژن پزشک محل خارج شدن سوزن را فشار می دهد این کار باعث پیش گیری از لخته شدن خون در محل تحت درمان می شود .

 

Subcision-12
Subcision

مزایای درمان با سابسیژن :

این روش بسیار ایده ال بوده و اثر بخشی بالایی دارد .
این امکان وجود دارد که در صورت نیاز درمان های مکمل همزمان انجام گیرد .
دوران بهبودی کوتاه
عدم نیاز به انجام این شیوه در فصلی خاص
بهبود ظاهر پوست و افزایش اعتماد به نفس
استفاده از این شیوه باعث صرفه جویی در زمان می شود
تکنیکی ساده و آسان است
قابل استفاده در تمام فنوتیپ های پوست

 

عوارض درمان با سابسیژن:

احتمال بروز حساسیت در ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته است .
بروز درد پس از درمان
احتمال ایجاد عفونت که بصورت جوش ظاهر می شود .
احتمال ظاهر شدن هماتوم
ایجاد بی حسی در ناحیه ی درمان شده که گاهی حدود یک تا دو ماه طول می کشد اما بی حسی دائم بسیار نادر است .
احتمال آسیب به عصب یا رگ خونی که به احتمال زیاد در نواحی فک پایین ، گیجگاهی و کنار گوش رخ می دهد .

 

قبل از درمان با سابسیژن :

بهتر است در روزی که قرار است درمان انجام شود بدون آرایش حاضر شده و پوستی تمیز و فاقد آرایش و آلودگی داشته باشید .
اگر شما الکل و یا ماده ی مخدری مصرف می‌ کنید و تصمیم به انجام درمان با سابسیژن گرفته اید حتما قبل از درمان به پزشک اطلاع دهید .
اگر درگیر ویروس اچ آی وی هستید حتما پزشک را در جریان بگذارید چرا که نیاز است اقدامات لازم برای پیشگیری از انتقال ویروس انجام گیرد . پنهان کردن این موضوع می تواند برای پزشک و پرسنل خطر آفرین باشد پس در هر درمانی صداقت داشته و تمامی موضوعات جسمی خود را به پزشک اطلاع دهید .
اگر جوش فعال دارید حتما قبل از اقدام برای درمان با سابسیژن ، به درمان جوش های فعال بپردازید و پس از درمان کامل جوش ها برای رفع جای آن ها اقدام نمایید .
اگر شما وضعیت جسمی خاصی دارید بطور مثال در دوران بارداری و یا شیردهی هستید حتما در جلسه ی مشاره به پزشک خود اطلاع دهید .
توصیه می شود شب قبل از درمان حتما به حمام رفته و با پوستی پاکیزه حاضر شوید .
اگر درگیر بیماری خاصی هستید و یا دارویی مصرف میکنید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید .

 

Subcision-11
Subcision

مراقبت های پس از انجام سابسیژن :

پس از انجام درمان باید کاملا مراقب باشید که نواحی تحت درمان آلوده نشوند ، به هیچ وجه با دست محل را لمس نکنید چرا که احتمال انتقال آلودگی و بروز عفونت وجود دارد .
برای بهبود سریع تر تورم می توانید هنگام خواب کمی سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید و بدین منظور از دو بالشت استفاده کنید . توصیه می شود به بهداشت وسایل شخصی مورد استفاده ای که با پوست شما در ارتباط هستند نیز توجه کنید .
استفاده از داروهایی مانند رقیق کننده های خون ممنوع است .
اگر برای شما دارویی تجویز شد باید طبق دستور مصرف کنید .
حدود یک هفته شما شاهد کبودی و تورم خواهید بود .
حداقل به مدت دو روز از ورزش های سنگین بپرهیزید .
برای کاهش خطر خونریزی از یخ در محل درمان شده استفاده کنید .
می توان برای پوشاندن نواحی کبود شده از کرم های آرایشی مناسب استفاده نمود .

 

Subcision-10
Subcision

موارد منع درمان با سابسیژن :

بیمارانی با سابقه ی اسکار هیپرتروفیک یا کلوئید .
افرادی که رتینوئید خوراکی مصرف می کنند یا در دوره ی نزدیک به درمان مصرف کرده اند .
افرادی که اختلالات انعقاد خون دارند .
افرادی که عفونت باکتریایی یا ویروسی فعال دارند و درگیر بیماری هستند .

 

هزینه های درمان با سابسیژن :

شما قبل از درمان با پزشک خود جلسه ی مشاوره ای خواهید داشت که بسیاری از موارد برای شما شرح داده خواهد شد از جمله هزینه . اما به طور کلی هزینه ی انجام سابسیژن به موارد مختلفی بستگی دارد از جمله میزان و عمق اسکارهای پوستی شما ، تعداد جلسات مورد نیاز ، کلینیک انتخاب شده توسط شما و …

 

مشاهده ی نتایج :

گاهی اوقات نتایج سابسیژن بلافاصله قابل مشاهده است اما به علت وجود تورم نتیجه ی نهایی معمولا پس از رفع تورم و اتمام درمان مشخص خواهد شد بدین ترتیب مشاهده ی نتایج نهایی حاصل از سابسیژن حدود ۳تا ۶ ماه به طول می انجامد تا شما بتوانید زیبایی ظاهر پوست خود را شاهد باشید .

 

Subcision-9
Subcision

موارد استفاده از سابسیژن :

از بردن جای جوش های عمیق ، جراحی ، آبله مرغان
رفع حالت فرورفتگی پوست
از بین بردن چروک
از بین بردن سلولیت ها
از بین بردن جای بخیه
پیوند های پوستی فشرده ی قدیمی

مقاله ی (پروتز چانهدر سایت کلینیک دکتر پاکدل را از دست ندهید.

 

سوالات متداول :

آیا نتایج حاصل از درمان با سابسیژن دائمی است ؟
معمولا این تکنیک زمانی که برای درمان جای جوش های عمیق و اسکار ناشی از آن ها استفاده می شود می توان گفت ماندگار و دائمی است .

 

آیا درمان با این شیوه دردناک است ؟
درمان با سابسیژن با بی حسی موضعی انجام می شود پس بدین معناست که برای شما درد آزار دهنده ای وجود نخواهد داشت البته کمی احساس سوزش خواهید داشت که قابل تحمل بوده و باعث ناراحتی نمی‌ گردد .

 

آیا برای درمان به جلسات مکرری نیاز است ؟
بله همینطور است . شما برای درمان کامل و رسیدن به نتیجه ی ایده ال نیازمند چند جلسه درمان می باشید که تعداد جلسات بر اساس میزان و عمق اسکارهای پوستی شما تعیین می شود و معمولا در جلسات مشاوره ، پزشک آن را برای شما مشخص می کند اما به طور معمول جلسات بین ۲ تا ۴ جلسه هستند که البته پی در پی نبوده و تایمی در بین آن ها وجود دارد که معمولا ۴ هفته ای می باشد.

 

Subcision-7
Subcision

 

چرا باید جای جوش های خود را درمان کنیم ؟
قطعه هیچکس از پوستی با اسکار و چاله های فراوان راضی نیست . این ظاهر می تواند اعتماد به نفس و زیبایی افراد را تحت الشعاع قرار دهد . گاهی برخی با ارایش فراوان سعی در پوشاندن این نواحی از صورت دارند اما متاسفانه این راهکاری موقت بوده و نتیجه ی خوبی نیز ندارد سوراخ ها و ظاهر پوست حتی با زدن کرم های فراوان نیز قابل مشاهده هستند پس بهترین راه ، راهی است که شما را به پوستی صاف برساند راهی که درمانگر باشد . خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی ، دیگر زیبایی یک آرزو یا رویا نیست و به راحتی قابل دسترس است . تکنیک درمانی سابسیژن یکی از بهترین شیوه هایی است که پرشکان برای درمان جای جوش های عمیق و اسکارهای به جای مانده از آن ها پیشنهاد می کنند .

 

سابسیژن در مقایسه با میکرونیدلینگ‌ بهتر است و یا خیر ؟
این دو تکنیک هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند اما به طور کلی برای درمان اسکارهای عمیق سابسیژن شیوه ی مناسب تری می باشد . باید گفت که هر دوی این تکنیک ها محرک مجدد کلاژن در پوست هستند که اینکار با ایجاد زخم در پوست انجام می شود اما بازدهی سابسیژن نسبت به میکرونیدلینگ نیازمند زمان کوتاهتری می باشد به طور کلی می‌ توان گفت سابسیژن تکنیک ایده ال تر و مقرون به صرفه تری می باشد .

 

پایه ی تکنیک سابسیژن چگونه می باشد ؟
تکنیک سابسیژن بر پایه ی جدا کردن بافت همبند است .

 

Subcision-4
Subcision

 

دوران بهبودی پس از درمان با سابسیژن چقدر زمان می برد ؟
سابسیژن درمانی سرپایی بوده و طول دوره بهبودی خاصی را برای آن در نظر نمی گیرند اما به طور قطع شما پس از درمان شاهد کبودی و ورم خواهید بود اما اینگونه نیست که نتوانید به فعالیت های روزمره ی خود بپردازید .

 

سابسیژن را با چه روش هایی می توان بصورت ترکیبی انجام داد ؟
کربوکسی تراپی ؛ تزریق چربی ؛ آر اف فرکشنال ؛ لیزر و میکرونیدلینگ از جمله روش هایی هستند که در شرایط مناسب و در صورت‌ نیاز با سابسیژن بصورت ترکیبی انجام می شوند و ترکیب همزمان با سابسیژن اثرگذاری و نتیجه بخشی بالایی دارد .

 

آیا در درمان با سابسیژن نیاز به بخیه می باشد‌ ؟
خیر این تکنیک نیازی به انجام بخیه ندارد .

 

آیا همه ی افراد می توانند از این شیوه بهره ببرند ؟
خیر این شیوه برای همه ی افراد مناسب نیست و برخی افراد که شرایط خاصی دارند نمی توانند از آن استفاده کنند مانند : کسانی که درگیر عفونت های مکرر پوستی هستند ؛ کسانی که پوستشان مستعد زخم طبیعی پوست است و افرادی که منع استفاده ی آن ها از این تکنیک در قبل توضیح داده شد .

 

آیا درمان با سابسیژن خونریزی دارد ؟
در حین درمان میزان کمی خونریزی خواهید داشت به علت فرو رفتن سوزن در پوست که این میزان کم بوده و پس از اتمام درمان قطع خواهد شد پس نگرانی بابت خونریزی پس از درمان نداشته باشید .

 

سابسیژن چگونه فرورفتگی های صورت را از بین می برد ؟
از سابسیژن به عنوان نوعی جراحی نام می برند اما در آن هیچگونه برشی بر روی پوست ایجاد نمی شود بدین ترتیب که سوزنی که دارای نوک تیزی است توسط پزشک به زیر پوست فرو می رود که توسط این سوزن بافت های هدف از هم گسیخته شده در پی آن کلاژن سازی تحریک می شود .

 

آیا برای درمان تایم خاصی توصیه می شود ؟
همانگونه که اشاره شد پس از درمان شما شاهد کبودی و تورم خواهید بود پس اگر شاغل هستید بهتر است اخرهفته و در تعطیلات خود به اینکار اقدام کنید و یا اگر قصد رفتن به جای خاصی از قبیل میهمانی و غیره را دارید سعی کنید تایم بهبودی را در نظر بگیرید .

 

برای درمان جای جوش های عمیق لیزر نتیجه بخش است و یا سابسیژن ؟ کدام تکنیک پیشنهاد می شود ؟
میزان نفوذ لیزر سطحی می باشد اما با سابسیژن میتوان به نقاط عمیق تر دسترسی پیدا کرد پس برای درمان اسکارهای عمیق سابسیژن توصیه می شود .

 

مراقبت های قبل از انجام سابسیژن چند روز از قبل از درمان باید انجام شود ؟
مراقبت ها و پرهیزهای دارویی معمولا حدود ۱۰ روز قبل از درمان باید کنترل شوند .

 

آیا تکنیک سابسیژن قدیم با جدید متفاوت است ؟
بله انجام سابسیژن جدید مزایای بسیار بیشتری نسبت به گذشته دارد بدین ترتیب که تعداد دفعات درمان با ابزار و شیوه ی جدید نسبت به قدیم کوتاهتر شده است ؛ تغییرات و نتایج درمانی چشمگیرتر شده است .

 

آیا پس از انجام سابسیژن نیاز به مراقبت های زیادی وجود دارد ؟
خیر تنها مراقبت حساس پس از انجام سابسیژن احتیاط برای پیشگیری از بروز عفونت است معمولا توصیه می شود دو روز از زدن آب به محل درمان شده خودداری کنید و در مصرف آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک کوتاهی نکنید .

 

آیا می توان اسکار به جای مانده از گزیدگی حیوانات را با سابسیژن از بین برد ؟
بله این موضوع امکان پذیر است گاهی برخی از محیط بانان و یا کسانی که با حیوانات سر و کار دارند درگیر این مشکل می شوند و میتوان با روش درمانی سابسیژن اینگونه اسکارها را برطرف نمود .

 

آیا این درست است که در گذشته استفاده از تکنیک سابسیژن دردناک بوده است ؟
بله این موضوع بخاطر استفاده از سوزن های ضخیمی بود که در گذشته استفاده می شد اما امروزه این مشکل برطرف شده است .

 

در درمان اسکار به جای مانده از جوش از چه روش هایی استفاده می شود ؟
شیوه های گوناگونی برای درمان وجود دارد از جمله جراحی ؛ لیزر ؛ لایه برداری و … که در حال حاضر سابسیژن به عنوان یکی از بهترین و ثمربخش ترین تکنیک ها معرفی می شود .

 

چگونه بدانیم تکنیک سابسیژن برای ما مناسب است ؟
در جلسه ی مشاوره ، پزشک پس از بررسی شرایط و اسکارهای پوستی شما می تواند تشخیص دهد که آیا این تکنیک برای شما مناسب است و یا خیر ! بدانید که تبحر و تجربه ی پزشک منتخب شما بسیار مهم می باشد و مطمئنا در نتیجه ی نهایی بسیار اثر گذار خواهد بود به این نکته توجه کنید تکنیک درمانی سابسیژن یک روش کاملا علمی است که باید توسط پزشک انجام شود و انجام اینگونه اعمال در آرایشگاه ها و یا مکان هایی به غیر ازمطب پزشکان می تواند عوارض بسیار خطرناکی برای شما داشته باشد .

 

آیا سابسیژن در حین مصرف قرص روآکوتان قابل انجام است ؟
معمولا چند ماه پس از اتمام مصرف این قرص انجام می شود .

 

اولین بار تکنیک سابسیژن توسط چه کسی معرفی شد ؟
روش درمانی سابسیژن توسط دو برادر که هر دو در حوزه ی تخصص پوست فعالیت داشتند معرفی شد .

 

آکنه در چه سنی به وجود می آید ؟
به گمان عموم آکنه ها تنها در دوران نوجوانی و جوانی ظاهر می شوند اما به طور قطع اینگونه نبوده و در سنین دیگر نیز بنا به علل مختلف می توانیم شاهد ایجاد جوش باشیم . جوش ها ممکن است مقطعی باشند اما متاسفانه آثار جوش های عمیق دائمی خواهد بود و تا زمانیکه فرد آن را درمان نکند شاهد آن بر روی پوست خود است .

 

برای انجام سابسیژن و درمان جای آکنه باید به کجا مراجعه کنیم ؟
قطعا در این شرایط باید به متخصص پوست مراجعه شود فردی که با آناتومی و زیبایی شناسی آشنا بوده و همچنین درمان را بصورت کاملا علمی انجام می دهد . چنین فردی علاوه بر طی کردن ۷ سال دوره ی پزشکی عمومی ، دورانی را نیز به تخصص پوست پرداخته و در این حوزه تبحر کافی را دارا می باشد .

 

آیا ترکاندن جوش ها باعث زیادتر شدن آن ها می شود ؟
نمی توان‌ گفت این تنها دلیل ازدیاد جوش می باشد اما اینکار باعث افزایش التهاب می شود و زمینه ی افزایش باکتری ها را نیز ایجاد می کند پس بهتر است از دستکاری جوش های خود بپرهیزید .

 

هر جلسه از درمان با سابسیژن به چه مدت تایم نیاز دارد ؟
معمولا هر جلسه مدت ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت به زمان نیاز دارد .

 

آیا کسانی که تزریق ژل گونه انجام داده اند می توانند سابسیژن را نیز انجام دهند ؟
منعی ندارد اما اینکار به میزانی بر ماندگاری ژل اثر گذار بوده و زمان ماندگاری آن را کاهش می دهد .

 

چه مدت پس از درمان نباید آب به پوست زده شود ؟
اینکار به مدت ۴۸ ساعت پس از درمان باید رعایت شود .

 

آیا هزینه ی درمان با سابسیژن را بیمه تقبل می کند ؟
این شیوه معمولا در زمره ی اعمال زیباییست و معمولا بیمه ها اعمال زیبایی را تحت پوشش خود قرار نمی دهند .

 

آیا سابسیژن فقط مختص بانوان است ؟
خیر ، زیبایی امری است که هر کسی اعم از زن و مرد خواستار آن هستند و تکنیک سابسیژن نیز برای هر دو جنس هم بانوان و هم آقایان قابل استفاده است .

 

دانلود نسخه ی pdf مقاله ی : سابسیژن چیست؟ بهترین روش درمان جای جوش

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پروتز چانه | جراحی زیبایی چانه Chin prosthesis
ArabicEnglishPersian
×