انواع روش کاشت مو و بهترین آن

چکیده این مطلب: علت طاسی و ریزش موها. انواع کاشت مو. کاشت مو به روش fut. کاشت مو به روش fit. مقایسه ی دو روش fut و fit. کاشت مو به روش BHT. نکاتی که قبل از انجام کاشت مو باید رعایت شود. مراقبت های پس از انجام کاشت مو. آیا پس از کاشت مو می توان موها را رنگ کرد ؟ آیا کاشت مو درد دارد؟ آیا کاشت مو دائمی است؟ آیا می توان از موهای فرد دیگری برای انجام کاشت استفاده کرد؟ آیا موهایی که کاشت می شوند ضعیف هستند؟ مقاله ی: (کاشت مو چگونه انجام می شود؟ انواع روش ها,عوارض) را از دست ندهید.

 

Hair-transplant-35
hair transplantation

کاشت مو :

امروزه زیبایی و رسیدن به آن با تکنیک های مختلف اتفاقی است که افراد بسیاری در پی رسیدن به آن هستند . زیبایی تناسبی است که بین اجزای مختلف چهره دیده می شود اما گاهی شاهد آن هستیم که فردی از زیبایی و تناسب چهره ی خوبی برخوردار است اما با دیدن سر بدون موی وی حرفمان را پس می گیریم و تضادی که عدم وجود مو با چهره به وجود می آورد اصلا ظاهر خوشایندی ندارد . مو یکی از اجزایی است که زیبایی و وجود آن تاثیر شگرفی در زیبایی دارد و کسانی که درگیر مشکل طاسی هستند به دنبال راهی برای نجات از این مشکل اند . داشتن مو برخلاف گذشته دیگر رویا و آرزویی دست نیافتنی نیست ، امروزه به لطف پیشرفت علم پزشکی روش های نوین کاشت مو به راحتی در دسترس همگان قرار دارد .

کاشت مو یکی از راه های برجسته در رسیدن به زیبایی است . شاید گاهی برای خود شما نیز پیش آمده باشد که از دیدن ظاهر بدون مو و یا موی کم خود در آینه دلگیر شده باشید و یا از حضور در جمع های مختلف خجالت زده بوده و در واقع از اینکار فرار کنید یا اینکه در آرزوی مرتب کردن موهایتان قبل از میهمانی ها باشید و گاهی نیز خود را پیرتر از سن شناسنامه ای خود می بینید .همه ی این ها می توانند عللی باشند تا شما را بر آن دارد که به دنبال تکنیک های کاشت مو باشید ، معجزه ای که می تواند شما را به ظاهر دلخواهتان برساند با ما باشید تا با انواع و نحوه ی کاشت مو آشنا شده و بتوانید آگاهی کاملی قبل از انجام این کار داشته باشید .

 

Hair-transplant-36
hair transplantation

علت طاسی و ریزش موها :

ژنتیک : یکی از علل طاسی ژنتیک است که به طور عامیانه به آن ریزش موی ارثی گفته می شود گاهی شاهد آن هستیم که در خانواده ها طاسی از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود اما باید توجه داشت که صرفا ژنتیک علت طاسی نیست افرادیکه به طور ژنتیکی زمینه ی این اتفاق را دارند راحتتر در معرض آن قرار می گیرند دلایل مختلفی دست به دست یکدیگر می دهند تا افرادی را که مستعد ریزش مو هستند به طاسی برساند عللی مانند : اختلال در هورمون ها ، عدم رسیدگی به موها ، افزایش سن ، تغذیه ی نامناسب و …. نیز می توانند در به وجود آمدن طاسی در افراد دارای زمینه ی خانوادگی مثمر ثمر باشند .

 

Hair-transplant-28
hair transplantation

 

سن : این موضوع کاملا روشن است که با بالا رفتن سن فرد بسیاری از زیبایی های خود را از دست می دهد که یکی از آن ها مو است . با افزایش سن و کاهش فولیک اسید خون و همچنین کاهش ویتامین ها شاهد کم شدن موها نیز خواهیم بود پس یکی از علل ریزش موها می تواند افزایش سن افراد باشد .

تغذیه ی نامناسب : یکی از مهمترین موارد برای داشتن موهای سالم و جلوگیری از ، از بین رفتن موها ، تغذیه ی سالم و استفاده از مواد مغذی است . کمبود آهن و پروتئین ها می تواند خود علتی برای از دست دادن موها باشد متاسفانه امروزه روی آوردن به تغذیه ی نامناسب و عادات بد غذایی در خانواده ها بسیار مشهود است . علاوه بر این موضوع ، روی آوردن به رژیم های غذایی سخت و طاقت فرسا که در آن از رسیدن مواد مغذی به بدن جلوگیری می شود نیز یکی از دلایل ریزش مو می باشد بسیاری از افراد برای رسیدن به لاغری موها و زیبایی خود را فدا می کنند پس توجه داشته باشید تغذیه ی نامناسب می تواند دلیلی باشد برای از دست دادن موها

ابتلا به بیماری : گاهی نیز دلیل از دست دادن موها ابتلا به برخی بیماری ها می باشد که دچار شدن شدن به آن ها می تواند عارضه ای چون ریزش مو را به دنبال داشته باشد.

 

Hair-transplant-29
hair transplantation

کاشت مو :

پیوند یا کاشت مو به روشی اطلاق می شود که موهای مقاوم به ریزش یا همان موهای بانک مو به مناطقی که دچار ریزش شده اند منتقل می شود .

 

انواع کاشت مو :

کاشت مو به طور کلی مبتنی بر دو روش اصلی است که شامل کاشت مو با جراحی (fut )و کاشت مو بدون جراحی (fit) و کاشت مو به روش ( (Bhtمی باشد .

 

کاشت مو به روش fut:

کاشت مو در این روش به صورت نواری انجام می شود . در روش کاشت نواری مراحلی انجام می شود که شامل :
مرحله ی یک : ابتدا بی حسی در ناحیه ی پوست سر توسط تیم پزشکی انجام می شود .
مرحله ی دوم : در مرحله دوم ، برای استخراج فولیکول ها یا گرافت ها برشی در پشت پوست سر داده می شود که در این مرحله فولیکول ها در زیر میکروسکوپ از درون پوست سر استخراج می شوند تا برای کاشت آماده سازی شوند
مرحله ی سوم : پس از برداشت فولیکول ها محلی که برش ایجاد شده است نیاز به بخیه دارد پس در این مرحله بخیه ها انجام می شود و جهت بهبود بخیه باید پروسه ای ۱۴ روزه را سپری کنید

مرحله ی چهارم : اماده سازی است که در این مرحله باید جداسازی انجام شود بدین ترتیب که نوار اهدا کننده طی مراحل دقیق میکروسکوپی به واحدهای فولیکولی برش داده می شود
مرحله ی پنجم : پس از طی این مراحل نوبت به کاشت مو می رسد در این مرحله ابتدا توسط وسیله ای مخصوص به نام مته ، سوراخ های ریزی در ناحیه ی هدف ایجاد می شود که از طریق این سوراخ ها واحدهای فولیکولی را وارد می‌ کنند .
مرحله ی ششم : سپس باید محلول ضدعفونی به آرامی و با دقت به پوست سر زده شود
مرحله ی هفتم : پس از طی مراحل کاشت مو ، ناحیه ی مبدا با باند پوشیده می شود .

 

Hair-transplant-30
hair transplantation

مزایای روش fut :

بازدهی بالای این تکنیک
رشد و ایجاد ظاهر طبیعی مو
تکنیکی مقرون به صرفه
بسیار مثمر ثمر برای افرادی که وسعت طاسی زیادی دارند .

 

معایب تکنیک fut :

تکنیک fut روشی تهاجمی بوده که به همین علت دوره ی نقاهت طولانی تری خواهد داشت
در این روش حداقل به مدت یک ماه نیاز به مراقبت و خودداری از فعالیت های شدید می باشد
در این روش زخم و اسکاری به وجود خواهد آمد که نیاز به مراقبت دارد
باید مراقبت ها به طور صحیح و کامل صورت گیرد چرا که احتمال عفونت و التهاب وجود خواهد داشت
در طول بی حسی برای شما احساس خارش موقتی به وجود خواهد آمد که ممکن است آزار دهنده باشد

 

کاشت مو به روش fit :

این تکنیک از کاشت مو با روش قبل تفاوت هایی دارد در روش fit نیازی به ایجاد برش نمی باشد و در واقع می توان گفت در این تکنیک شاهد کم ترین میزان تهاجم خواهید بود چرا که در این شیوه ، موها با دستگاه برداشته می شود و سپس فولیکول ها دانه دانه جدا می‌‌‌ گردد و برای کاشت آماده می شوند و سپس طی مراحلی کاشت مو انجام می شود .

مرحله ی اول : در ابتدای مراجعه به کلینیک شما باید مراحلی را بگذرانید که مرحله ی اول انجام جلسه مشاوره است که در این جلسه پس از معاینه از شما خواسته می شود عکس هایی را تهیه کنید .
مرحله ی دوم : شما باید در نواحی از سر که توسط پزشک مشخص می شود عکسبرداری انجام دهید که این عکس ها در پرونده ی شما قرار خواهد گرفت.

مرحله ی سوم : در این مرحله باید خط رویش موی شما طراحی شود که اینکار با نظر شما و با توجه به چهارچوب های متعارف و مشخص شده توسط پزشک انجام می گیرد این کار به راحتی یک نقاشی انجام می شود بدین ترتیب که به وسیله ی ماژیکی محدوده های مبدا و مقصد مشخص می شود که احتمال دارد در این مرحله موهای ناحیه ی مبدا تراشیده شود.

مرحله ی چهارم : در این مرحله نوبت به استخراج فولیکول ها می رسد که پس از مشخص شدن ناحیه ی مبدا باید آن محل بی حس شود پس برای شروع کار بی حسی اعمال می شود سپس فولیکول ها به شکل واحدی با ایجاد سوراخ های ریزی که کمتر از یک میلی متر قطر دارند استخراج می شوند .

مرحله ی پنجم : پس از استخراج فولیکول ها نوبت به آماده سازی آن ها می رسد بدین ترتیب که آن ها را در محلی قرار می دهند که شرایط مناسبی برای حیات فولیکول ها باشد چرا که فولیکول ها باید در دمای مناسبی نگهداری شوند تا دچار آسیب نشده و بتوان آن ها را برای کاشت استفاده نمود .

مرحله ی ششم : پس از طی شدن مراحل استخراج و آماده سازی فولیکول ، به متقاضی تایمی داده می شود تا استراحت کند چرا که کاشت مو پروسه ای چند ساعته است . فرد می تواند در تایم استراحت وعده غذایی سبکی را نیز تناول کند .

مرحله ی هفتم : پس از استراحت و وقفه ای نوبت به مرحله ی کاشت می رسد که این مرحله تحت بی حسی می باشد و فرد نباید ترس و نگرانی داشته باشد در این پروسه پزشک شروع می کند به کاشت فولیکول ها ، این مرحله با دقت بسیار بالایی انجام می شود طی این مرحله پزشک جهت رشد مو را نیز مشخص می کند .

 

Hair-transplant-32
hair transplantation

مزایای کاشت مو به روش fit:

انجام در یک جلسه
قابل استفاده برای کاشت ابرو و سبیل
عدم ایجاد اسکار
عدم نیاز به جراحی

 

معایب کاشت مو به روش fit :

داشتن هزینه ی بالا
نامناسب برای طاسی های وسیع
تایم طولانی انجام و احتمال خستگی

 

مقایسه ی دو روش fut و fit :

در هر دو روش سوراخ هایی ایجاد می شود برای جایگذاری فولیکول ها تا طاسی سر پر شود .
معمولا از روش fit برای افرادیکه وسعت طاسی کمی دارند استفاده می شود و از روش fut برای طاسی های گسترده تر .
در هر دو روش به ۲ هفته زمان نیاز است تا جای اسکارها کاملا بهبود یابد .
اثر هیچکدام از این دو روش بعد از گذشت ۳ الی ۶ ماه دیگر قابل رویت نیست و از بین می رود .
روش fut به جراحی نیاز دارد در حالیکه روش fit بدون جراحی قابل انجام است .
تکنیک fit نسبت به تکنیک fut دوره ی بهبود کوتاهتری دارد .

 

کاشت مو به روش BHT :

BHT به روشی اطلاق می شود که از موهای بدن برای پیوند به سر استفاده می شود . هنگامی که فرد بر روی سر خود از بانک موی کافی برخوردار نباشد و نتوان از موهای وی استفاده کرد پزشک از موهای بدن فرد برداشته و برای کاشت بر روی سر استفاده می کند . در این روش از موهای سینه ، پشت ، بازوها و … می توان استفاده نمود در این شیوه موهای بدن با تکنیک مخصوص برداشته می شود به طوری که جای اسکار باقی نماند و سپس به سر پیوند داده می شوند .

 

این تکنیک از کاشت مو برای چه کسانی مناسب است ؟

برای کاشت مو به دو روش قبل فرد باید از بانک موی خوبی برخوردار باشد تا بتوان از آن برای دیگر نقاط سر وی استفاده کرد ، اما اگر فرد فاقد بانک موی مناسب باشد از تکنیک BHT برای وی استفاده می شود و از دیگر نقاط بدن او پیوند می گیرند در این تکنیک از نقاطی می توان مو برداشت که یک سری شرایط مانند شباهت به موهای سر ، سایز مناسب ، تراکم مناسب و … را دارا باشد و از هر ناحیه ای نمی توان اینکار را انجام داد .

 

مزایای کاشت مو با روش BHT :

تکنیکی کم تهاجمی
به ایجاد برش نیاز ندارد.
به دوره استراحت طولانی نیاز ندارد.

معایب کاشت مو با روش BHT :

ممکن است در حین کاشت مشکلات تکنیکی به وجود آید .
موی بدن نمی تواند همخوانی مناسبی با موی سر داشته باشد که این مشکل بسیار چشمگیر است .
این روش درصد جوابگویی و موفقیت کمتری نسبت به دیگر تکنیک ها دارد .
در این روش نمی توان شاهد موهایی با جلوه ی طبیعی بود .

 

Hair-transplant-34
hair transplantation

نکاتی که قبل از انجام کاشت مو باید رعایت کرد :

در همه ی تکنیک ها قبل از انجام به آزمایش خون نیاز است تا شرایط شما بررسی شود . بهتر است قبل از اقدام برای این کار ابتدا آگاهی مناسبی از شیوه ها و نوع و مراحل انجام کار بدست آورید این کار را می توانید با مطالعه ی مقالات مرتبط ، صحبت با کسانی که تجربه ی اینکار را دارند ، مشورت و مشاوره با کارشناسان کاشت مو بدست آورید . پس از هر جایی که شروع می کنید ابتدا مطمئن شوید که آن منبع معتبر است و آگاهی صحیحی به شما می دهد.

پس از کسب اطلاعات کافی شما باید به یک کلینیک معتبر کاشت مو مراجعه کرده و جلسه ای مشاوره با متخصص این حیطه داشته باشید او می تواند شرایط شما را آنالیز کرده و از شما آزمایشاتی می خواهد و سپس تعیین میکند که کدامیک از روش های کاشت مو برای شما مناسب است پس از طی این مراحل شما دقیقا می دانید چه روشی مناسب شماست و از مزایا و معایب روش ها مطلع هستید پس می توانید بهترین تصمیم را بگیرید و پس از بررسی میزان هزینه ها و آماده سازی شخصی به کاشت مو اقدام کنید .

 

پس از تصمیم گیری نوبت به آماده سازی است و شما باید از نکاتی آگاهی داشته باشید و دو هفته قبل از انجام کاشت از یک سری از کارها اجتناب کنید مانند :

1- حدود ۱۴ روز قبل از انجام کاشت مو از مصرف ویتامین ها و مکمل ها خودداری کنید چرا که برخی از آن ها می توانند روند کاشت شما را دچار مشکل کنند بطور مثال استفاده از ویتامین E باعث رقیق شدن خون می شود.

2- از مصرف آسپرین اجتناب کنید.

3- از نوشیدن مشروبات الکلی اجتناب کنید چرا که مصرف الکل در پروسه ی کار شما اختلال ایجاد می کند و باعث رقیق شدن خون می‌ گردد.

4- سعی کنید مصرف نوشیدنی هایی مثل چای را کاهش دهید.

5- از تغذیه ی مناسب استفاده کنید تا مواد مغذی بدن شما تامین شود اگر در رژیم لاغری سخت هستید آن را کنترل کرده و اجازه ندهید که بدن شما ضعیف شود.

6- اگر در حال مصرف داروی خاصی هستید یا مبتلا به بیماری یا بیماری هایی هستید حتما در جلسه ی مشاوره آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

7- حتما در روز انجام کاشت لباس مناسب به تن کنید لباس هایی که خارج کردن آن ها از تن برایتان راحت باشد بهتر است دکمه دار باشد تا نیازی نباشد آن را از سمت سر خارج کنید .

 

Hair-transplant-33
hair transplantation

صبح روز انجام کاشت :

دوش بگیرید و سر خود را بطور کامل بشویید .
لباس مناسب بپوشید .
صبحانه ی کافی و سالم میل کنید تا قند شما افت نکند و احساس ضعف شما را آزار ندهد .
توصیه می شود نوشیدنی کافئین دار مصرف نکنید .

 

مراقبت های پس از انجام کاشت مو :

در شب اول پس از انجام کاشت مو اگر مشکلی مانند سینوزیت ندارید برای پیشگیری از تورم ، کمپرس یخ قرار دهید دقت کنید بیشتر از یک دقیقه کمپرس را در محل نگه ندارید .
پس از انجام کاشت مو باید به مقدار کافی استراحت کنید توصیه بر اینست که روز اول را بطور کامل استراحت کنید .
هنگام خوابیدن دو بالشت زیر سرتان گذاشته و ترجیحا رو به بالا بخوابید نباید فشاری به نواحی کاشت شده وارد شود .

توصیه می شود در زمان برداشت پانسمان به کلینیک مراجعه کنید اما اگر شرایط آن را نداشتید طبق دستور عمل کنید بدین ترتیب که :
سرجی فیکس را بردارید سپس ناحیه ی بین موهای مبدا و مقصد را از کنار گوش قیچی کنید و سپس پانسمان ناحیه ی مقصد را به آرامی و با احتیاط و دقت کافی بصورت لایه لایه جدا کنید در مرحله بعد برای جدا کردن پانسمان نواحی زیرین ، ابتدا آن را خیس کرده و بعد از آنکه مطمئن شدید به اندازه کافی باندها خیس خورده اند آن ها با دقت بالا جدا کنید .
پس از انجام کاشت مو به تغذیه ی خود توجه ویژه ای داشته باشید مصرف ویتامین ها در این دوره توصیه می شود سعی کنید از مواد غذایی سالم و مغذی استفاده کنید .
پس از انجام کاشت مو پزشک برای شما داروهایی تجویز میکند حتما آن ها را به موقع و به طور صحیح مصرف کنید .
شست و شوی سر را با دقت بالایی انجام دهید و زمان آن را طبق دستور پزشک تعیین کنید به هیچ وجه به محل کاشت فشار وارد نکنید دقت کنید که هرگز فشار مستقیم آب را بر روی محل نگذارید .
تا ۳ هفته الی یک ماه پس از کاشت از قرار گرفتن در معرض دود دخانیات خودداری کنید .
شما تا یک ماه پس از انجام کاشت مو باید از ورزش های شدید اجتناب کنید .

 

 

سوالات متداول :

آیا پس از کاشت مو می توان موها را رنگ کرد ؟
خیر در یک ماه اول پس از انجام کاشت شما نمی توانید موها را رنگ کرده و یا از سشوار استفاده نمایید پس از گذشت یک ماه می توان در صورت الزام از رنگ مو استفاده نمود . بهتر است با پزشک خود مشورت کنید .

 

آیا پس از کاشت مو باید شامپوی خاصی استفاده کنیم ؟
پزشک برای دوران مراقبت برای شما شامپو تجویز خواهد کرد پس طی این دوران از شامپوی تجویز شده استفاده نمایید .

 

اینکه پس از انجام کاشت مو شاهد ریزش هستیم نگران کننده است و بدین معنی است که کاشت به خوبی انجام نشده است ؟
این موضوع طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد ممکن است حدود یک ماه یا بیشتر این روند ادامه داشته باشد سپس موهای جدید شروع به رشد می کند پس نگران نباشید اما اگر این ریزش مو از ماه ششم گذشت و ریزش ها ادامه دار شد مجددا به پزشک خود مراجعه کنید تا شرایط شما بررسی شود .

 

آیا احساس بی حسی در ناحیه ی سر پس از کاشت مو طبیعی است ؟
در ماه های اول پس از کشت چنین احساسی طبیعی بوده و جای نگرانی نمی باشد .

 

برای خارش پس از کاشت مو چه اقدامی کنیم ؟
شما باید به این نکته توجه داشته باشید که نباید محل کاشت شده را بخارانید برای کنترل خارش می توانید از پزشکتان بخواهید برای شما دارو تجویز کند معمولا از قرص سیتریزین استفاده می شود .

 

آیا روش BHT می تواند ثمر بخش باشد ؟
این تکنیک به اندازه دو روش دیگر موفقیت آمیز نیست چرا که به شرایط خاصی نیاز دارد می توان گفت تا حدودی می تواند ثمر بخش باشد .

 

آیا فقط مردان می توانند کاشت مو انجام دهند ؟
ریزش مو علاوه بر آقایان ممکن است برای بانوان نیز رخ دهد گاهی برخی بانوان نیز ریزش مو به شکل مردانه را تجربه می کنند برای پاسخ به این سوال باید گفت بانوان نیز می توانند اینکار را انجام دهد اما تکنیک ها و روش ها متفاوت است .

 

آیا کاشت مو درد دارد ؟

همانطور که در توضیح تکنیک ها گفته شد کاشت مو تحت بی حسی انجام می شود پس در حین درمان برای فرد درد آزار دهنده ای وجود نخواهد داشت اما پس از اتمام بی حسی قطعا فرد احساس درد را خواهد داشت که با قرص و پماد های مسکن کنترل می شود .

 

Hair-transplant-37
hair transplantation

 

چگونه بفهمیم چه روشی از کاشت برای ما مناسب است ؟
شما باید از هر تکنیک و مزایا و معایب آن اطلاع داشته باشید سپس با توجه به شرایط بدنی و بانک مو و میزان طاسی شما پزشک می تواند در جلسه ی مشاوره به شما بگوید که چه روشی می تواند برای موفقیت آمیز باشد .

 

دوران نقاهت کاشت مو چه مدت است ؟
کاشت مو بدون بیهوشی و تحت بی حسی انجام می شود پس دوران نقاهت نسبتا کوتاهی دارد البته دوره نقاهت به روش انجام کاشت مو بستگی دارد هر تکنیک دوره نقاهت متفاوتی دارد .

 

هزینه ی کاشت مو چگونه است و آیا بیمه ها آن را تقبل می کنند ؟
هزینه ها به عوامل مختلفی وابسته هستند از جمله : روش کاشت ، میزان وسعت نواحی که باید کشت در آن ها انجام شود ، کلینیک انتخابی ، پزشک انتخابی و … تمامی این علل در کنار یکدیگر هزینه ی کاشت را تعیین می کنند توجه داشته باشید که شما علاوه بر هزینه کاشت هزینه های دیگری مانند : انجام آزمایشات ، عکس ها ، داروها و اینگونه هزینه های مازاد را خواهید داشت . برای تعیین هزینه ها توسط بیمه ها باید گفت کاشت مو در زمره ی اعمال زیبایی قرار می گیرد و بیمه ها کارهای زیبایی را متقبل نمی شوند .

 

نتیجه ی کار را چه مدت پس از کاشت مو مشاهده خواهیم کرد ؟
در ماه های ابتدایی شما شاهد ریزش خواهید بود و سپس به مرور زمان رشد آغاز خواهد شد که با توجه به شرایط افراد این زمان کمی متفاوت خواهد بود اما شما پس از شروع رشد موها می توانید شاهد تغییرات باشید .

 

آیا کاشت مو دائمی است ؟
معمولا نتایج کاشت مو موفقیت آمیز است و خواهد بود و شما می توانید شاهد ادامه روند رشد باشید اما ممکن است با ریزش نیز مواجه شوید اما نه به طور کامل پس در این شرایط می توانید با مراجعه به متخصص آن را کنترل کنید .

 

در چه سنی می توان کاشت مو انجام داد ؟
برای انجام کاشت مو شما باید شرایط انجام این کار را داشته باشید و کاندید مناسبی برای انجام کاشت باشید معمولا گفته می شود سنین ۲۵تا۵۰ سالگی مناسب است اما باید توجه داشته باشید این موضوع بیشتر بسته به شرایط شماست .

 

آیا برای انجام کاشت ، موها باید تراشیده شوند ؟
این اتفاق بسته به تکنیکی است که برای شما انجام می شود و پزشک آن را در جلسه ی مشاوره به شما اعلام می‌ کند .

 

کاشت مو را در چه فصلی انجام دهیم که شرایط بهتری داشته باشد ؟
پاسخ این سوال به شرایط شما بستگی دارد هر فرد باید مشخص کند که در چه زمانی می تواند بهترین استراحت را داشته باشد پس بهترین تایم ، هنگامی است که شما بتوانید آسوده خاطر از خود مراقبت کرده و برای سلامتی خود زمان استراحت بگذارید اما باید به نکاتی نیز توجه داشته باشید که برای شما شرح می دهیم . شما باید بدانید که پس از کاشت مو نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید پس از اگر در فصل تابستان عمل کاشت را انجام می دهید باید بسیار به این نکته دقت کنید و یا اگر در فصل زمستان انجام داده اید باید مراقب های کافی را به عمل آورید چرا که شما به راحتی نمی توانید از کلاه استفاده نمایید چرا که می توانید به موهای شما آسیب برساند پس با توجه به این نکات بهترین و مناسب ترین فصل ، زمانی است که شما برای استراحت خود برنامه ریزی کرده اید چرا که دوران نقاهت و مراقبت های پس از کاشت تاثیر بسیار چشمگیری در میزان موفقیت کاشت دارد .

 

آیا می توان گفت که ریزش مو یک نوع بیماری است ؟
در همه ی شرایط خیر، چرا که ریزش مو به شرایط بسیاری وابسته است که هر کدام دلیل خاص خود را دارد اما بیماری هایی نیز وجود دارد که باعث ریزش موهای سر و یا صورت می شود که باید برای درمان آن به متخصص پوست و مو مراجعه کرد .

 

چرا کاشت مو انجام دهیم ؟
داشتن مو تاثیر بسیار زیادی در افزایش زیبایی و جذابیت شما دارد و عدم وجود مو بر روی سر می تواند اعتماد به نفس را تا حد زیادی کاهش دهد در این راستا معجزه ای وجود دارد به نام کاشت مو ، که بسیار دست یافتنی و آسان است همچنین تکنیک هایی برای کاشت استفاده می شود که روش های پر تهاجم و خطرناکی نیستند و شما می توانید با خیال آسوده اقدام به اینکار نمایید .

 

در چه صورت می توان گفت فردی طاس است ؟
در شرایطی که قسمتی از سر یک فرد دچار ریزش شود و موها به قدری کم شوند که پوست سر وی قابل مشاهده باشد می توان گفت آن فرد طاس است .

 

آیا می توان در ناحیه ی ابرو نیز کاشت انجام داد ؟
بله این‌ کار نیز با تکنیک های مختص به خود صورت می گیرد .

 

آیا می توان از موهای فرد دیگری برای انجام کاشت استفاده کرد ؟
خیر این کار ممکن نیست چرا که بدن پیوند را نمی پذیرد .

 

آیا سبک زندگی می تواند در ریزش موها اثرگذار باشد ؟
بله قطعا شیوه ی زندگی ناسالم اثر منفی خواهد داشت .

 

آیا موهایی که کاشت می شوند ضعیف هستند ؟
خیر این موها از بانک موی شما برداشت می شوند و پس از رشد مانند دیگر موهای شما هستند در صورتیکه مراقبت کافی را داشته باشید .

 

آیا روزه گرفتن برای کاشت مو ضرر دارد ؟
نمی توان گفت مضر است اما باید دقت داشته باشید که در دوران نقاهت رسیدن مواد مغذی به بدن شما و مصرف صحیح و به موقع داروها برای پیشگیری از عفونت الزامی است .

 

آیا پس از کاشت مو محدودیت تغذیه ای خواهیم داشت ؟
خیر محدودیت تغذیه ای وجود ندارد اما توصیه می شود از مواد مغذی استفاده شود و ادویه جاتی مانند فلفل و مواد تحریک زا که باعث خارش می شوند استفاده نکنید .

 

آیا به جای کاشت می توان از شامپوی ضد ریزش استفاده کرد ؟
این دو ، دو مقوله ی کاملا جدا هستند و قابل مقایسه نمی باشند هرگز شامپو نمی تواند جایگزین کاشت مو شود اما اگر در شرایطی هستید که نیازی به کاشت مو ندارید می توانید با شامپوهای مناسب از موهای خود مراقبت کنید .

 

دانلود نسخه ی pdf مقاله ی : انواع روش کاشت مو و بهترین آن

 

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چه عواملی باعث لاغری و چاقی شما می شوند؟
بهترین روش کاشت مو در ایران چیست؟
ArabicEnglishPersian
×