کاشت ریش چگونه انجام می شود؟ فیلم,قیمت,عوارض

کاشت ریش چگونه انجام می شود؟ فیلم,قیمت,عوارض

چکیده این مطلب: کاشت ریش چیست؟ مزایا و معایب کاشت ریش چیست؟ قیمت کاشت ریش چقدر است ؟ انواع روش های کاشت ریش . بهترین کلینیک کاشت ریش چه کلینیکی است؟ نکاتی که قبل و بعد از کاشت ریش باید رعایت شود. آیا کاشت ریش عوارض دارد؟ چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت ریش هستند؟ علت ریزش ریش و سبیل چیست؟ سایت کلینیک دکتر پاکدل در این مقاله به این سوالات پاسخ داده است ،در صورتی که سوال یا ابهامی وجود داشت می توانید ار بخش دیدگاه در پایین مقاله ،سوال خود را مطرح کنید تا در اولین فرصت به سوال شما زیباجویان عزیز پاسخ داده شود.

 

کاشت ریش چیست؟

در کاشت ریش ، مو را از قسمت دیگری از بدن شما می گیرند که معمولا پوست پشت سر یا زیر چانه شماست و آن را به صورت شما پیوند می زنند.به طور متوسط میتوان 4000 تا 7000 تار مو را یکی یکی پیوند زد .بعضی از جراحان ممکن است از دو مو در هر پیوند کاشت ریش استفاده کنند تا ظاهر طبیعی تری به ریش بدهند.اکثر آقایانی که کاشت ریش می کنند این کار را برای پوشاندن جای زخم انجام می دهند و کمتر کسانی هستند که تنها برای بهتر کردن مدل ریش خود و جذاب تر کردن خودشان کاشت ریش انجام می دهند.

Beard-implantation-6
Beard-implantation-6

مزایای کاشت ریش چیست؟

1- کنترل کامل برای زیبایی:
شما میتوانید هر نوع مدل و سبکی که دوست دارید به ریش خود بدهید ،بهتر است اگر مدل خاصی مدنظر شماست، عکس آن را به دکتر نشان دهید که طبق آن کاشت ریش انجام شود.

2- به وجود آمدن عشق و جذابیت بیشتر:
مطالعات زیادی نشان داده که خانم ها از مردانی خوششان می آید که موی صورت آن ها پرپشت و مرتب باشد و اینطور مردان برای خانم ها جذاب تر هستند و از لحاظ جنسی بیشتر جذب اینطور آقایان می شوند .در مطالعه ای که در سال 2013 انجام شد ،اینطور ارزیابی شد که مردان با ریش کامل جذاب ترین و بهترین شریک جنسی و همینطور پدران بالقوه ای هستند.

اما ما فقط نمی خواهیم قلب زنان را جلب کنیم ، بلکه می خواهیم احترام مردان دیگر را نیز جلب کنیم. این مطالعه نشان داد که مردان نیز مردان ریش دار را مردانه می دانند و صحبت های آنها تاثیرگذار تر است .

Beard-implantation-7
Beard-implantation-7

 

3- حداقل درد :
برش هایی که روی صورت شما برای کاشت ریش ایجاد شده آنقدر ریز است که اصلا درد آن احساس نمی شود و از بی حسی موضعی نیز برای اینکار استفاده می شود. فقط برای زدن آمپول بی حسی به صورت ممکن است اندازه ی یک نیشگون ریز درد را احساس کنید.

4- بهبود سریع :
کاشت ریش در کلینیک ممکن است بین 4 تا 5 ساعت زمان ببرد و بعد از آن ،بعد از گذشت چند روز تورم و قرمزی جزئی که به وجود آمده بود نیز حل خواهد شد. در موارد بسیار نادر ممکن است در یک جلسه کار به طور کامل انجام نشود و نیاز باشد در دو جلسه کار انجام شود.

5- می توانید ریش خود را مانند قبل از عمل کاشت ریش اصلاح کنید و حالت بدهید:
فولیکول های موی جدید شما به طور دائمی کاشت می شوند ، بنابراین ریش شما مانند بقیه افراد رشد می کنند و قابل اصلاح و حالت دهی می باشد.

6- درمان واقعی : کاشت ریش تنها روش درمانی دائم و موثر می باشد .

Beard-implantation-3
Beard-implantation-3

معایب کاشت ریش :

1- پیوند مو از جای دیگر :
بیشتر مواقع برای کاشت ریش از مو های پشت سر استفاده می شود ،بنابراینان موها کمی نازک تر از ریش صورت هستند . ولی در کل تکه های طاس را کاملا میپوشاند و قابل مشاهده نخواهند بود.

2- ریزش موهای کاشته شده بعد از 2 تا 3 هفته:
موهای کاشته شده در ریش بعد از 2 تا 3 هفته ریزش می کنند ولی این یک عارضه طبیعی و موقت می باشد و بعد از مدت تعیین شده توسط پزشک رشد موها مجدد شروع شده و روند طبیعی خودشان را طی خواهند کرد.

3- کاهش ذخایر بانک مو : مناسب‌ترین فولیکول‌ها برای کاشت در صورت و سر، فولیکول‌های موجود در پشت سر هستند. اگر از این فولیکول‌ها برای کاشت ریش استفاده کنیم، شاید در آینده فولیکول‌ کافی برا کاشت موی سر نداشته باشیم.

4- کاشت ریش گران است:
معمولا هزینه های کاشت مو و کاشت ریش و کاشت ابرو که توسط پزشک کاربلد و متخصص انجام شود بالاست و شاید بعضی جاها بتوانید با قیمت کمتر هم پیدا کنید ولی حتما قبل از آن تحقیق کنید، و اگر زیبایی و سلامت برای شما مهم است ،باید عمل کاشت ریش را دست پزشک با تجربه و متخصص بسپارید. به قول انگلیسی ها خودتان را دست جراح گاوچران نسپارید .

Beard-implantation-1
Beard-implantation-1

قیمت کاشت ریش چقدر است :

هزینه کاشت ریش در بعضی کلینیک ها برای همه یکسان است و در بعضی کلینیک ها نیز بر اساس هر پیوند هزینه محاسبه می شود . مثلا بعضی افراد به 1000 تا گرافت نیاز دارند و بعضی به 3000 تا بنابراین هزینه این دو شخص با هم متفاوت است.
مشاوره در کلینیک دکتر پاکدل رایگان می باشد و میتوانید جهت مشاوره و تعیین هزینه عکس ریش خود را به شماره ی 09124271335 در واتساپ یا دایرکت اینستاگرام کلینیک دکتر پاکدل ارسال نمائید تا هزینه برای شما تعیین گردد.

 

انواع روش های کاشت ریش :

کاشت ریش با روش FUE :

fue رایج ترین روشی است که برای کاشت ریش استفاده می شود ،در این روش مو (فولیکول) از محل مورد نظر برداشت شده و به محل مورد نظر پیوند زده می شود.
عمل کاشت ریش بین 2 تا 5 ساعت طول می کشد و فقط جای زخم های دایره ای کوچک که در آن فولیکول های مو برداشته شده به جا میماند .بعضی از کلینیک ها این روش را به صورت دستی انجام می دهند ، در حالی که برخی دیگر از کمک های مکانیکی استفاده می کنند. این نوع عمل کاشت ریش نسبت به سایر گزینه ها زمان بهبودی سریع تری دارد و بیشتر افرادی که تحت این عمل قرار می گیرند ناراحتی کمی دارند و یا اصلاً احساس ناراحتی نمی کنند.

Beard-implantation-2
Beard-implantation-2

 

کاشت ریش با روش FUT :

نوع اصلی دیگر پیوند واحد فولیکول (FUT) است ، این روش را جراحی یا نواری هم نامگذاری کردند ،در این روش نواری از پشت سر یا موهای پشت گوش یا زیر چانه برداشت میشه و این نوار رو به دونه های تکی تکی فولیکول و مو تقسیم می کنیم و در محل مورد نظر کاشت می شود ، محل برداشته شده به دلیل بخیه تقریبا 2 ماه زمان نیاز دارد تا بهبود پیدا کند و درسته که این زمان طولانی است ولی بعد از بهبود جای زخم بسیار ظریف است و قابل تشخیص نیست.و همینطور در این روش به دلیل اینکه از موهای بیشتری میتوان برای کاشت استفاده نمود ریش پرتری میتوان داشت .

 

کاشت ریش با روش SUT :

یکی از روش های مدرن کاشت ریش می باشد . در این روش از پانج اتوماتیک برای برداشت گرافت ها از پشت سر استفاده می گردد که این امر آسیب کمتری به فولیکول مو وارد می شود و سرعت کار بیشتر است و ادامه مراحل کاشت مو به صورت fit انجام می شود.اگر بخواهیم بیشتر توضیح دهیم : کاشت ریش به روش sut می تواند تراکم ریش های شما را به میزان زیادی افزایش دهد و از طرفی هزینه زیادی روی دست شما نگذارد. باید بدانید در کاشت ریش به روش sut داشتن بانک موی مناسب یکی از اصلی ترین شرایط است. امکان پیوند در نواحی مختلف صورت در کاشت ریش به روش sut وجود دارد.
در این روشاز خونریزی شدید و جراحی طولانی مدت و عوارض جانبی خبری نیست .همچنین دوره نقاهت کاشت ریش به روش sut بسیار کوتاه است. صفر تا صد روند کاشت ریش در این روش به وسیله دستگاه انجام می شود. استفاده از دستگاه موجب می گردد تا به گرافت های برداشت شده هیچگونه آسیبی نرسد و از تمام ظرفیت بانک مو استفاده بهیه شود.

Beard-implantatio-8
Beard-implantatio-8

بهترین کلینیک کاشت ریش چه کلینیکی است:

انتخاب یک جراح ماهر و کلینیک خوب برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه و طبیعی ضروری است.

12 نکته برای انتخاب کلینیک خوب :

1-  آموزش: کلیه جراحان معتبر کاشت مو تحت نظر متخصصان آموزش دیده اند. آنها اغلب این آمار را در وب سایت و یا در کلینیک مدرک خود بر روی دیوار نصب کرده اند.

2- تجربه : مهارت FUE و FUT و SUT به زمان و تمرین منظم نیاز دارد. باید بفهمید که دکتر مورد نظر شما چند سال در این زمینه تجربه کاری داشته و عمل کاشت مو را برای چند نفر انجام داده که این را میتوان از تعداد دنبال کننده ها و نمونه کارهای پزشک متوجه شد.

3- تکنیک: اگر نوع خاصی از روش مانند FUE دستی را ترجیح می دهید انجام دهید، مطمئن شوید که جراح شما در آن روش خاص تجربه داشته باشد.

4- تخصص: جراحانی که فقط در کاشت مو تخصص دارند تجربه و دانش بیشتری دارند نسبت به افرادی که در زمینه های مختلف تخصص دارند .

5- شهرت پزشک: بررسی کنید که آیا جراح شما عضوی از سازمانهایی مانند انجمن بین المللی جراحان ترمیم مو (ISHRS) یا اتحادیه بین المللی جراحان ترمیم مو (IAHRS) است. این نشان می دهد که پزشک کاربلد و معتبر است و از جدیدترین متدها برای کاشت ریش استفاده می نماید.

6- پرسنل خوب: فقط جراح نیست که باید در نظر گرفته شود بلکه باید کلینیکی را انتخاب کرد که کادر آگاه ،صمیمی و تحصیل کرده دارد.

7- مشاوره : مشاوره و بررسی کامل ریش شما توسط پزشک مربوطه امر مهمی است ، پزشک باید تراکم موهای شما را بررسی کند ، بنابراین آنها می توانند تعداد فولیکول های اهدا کننده و تعداد پیوندهای مورد نیاز شما را محاسبه کنند.
بهترین کلینیک ها می دانند که همه افراد کاندیدای خوبی برای پیوند ریش نیستند. اگر آنها شما را وادار به تصمیم گیری سریع می کنند و تخفیف های خوبی میدهند می بایست ، احتیاط کنید.

8- ابزارهای خوب: استفاده از پیشرفته‌ترین لوازم و دستگاه‌های کاشت مو. ابزارهای مکانیکی نیز باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و به خوبی نگهداری شوند. درباره شرکت سازنده ابزار ها نیز سوال کنید.

9- عکس قبل و بعد از عمل کاشت : نمونه کارهای انجام شده توسط پزشک را ببینید.

10- مراجع به بیمار: برخی کلینیک ها برای جلب اعتماد ، شما را به بیماران گذشته لینک دهند که از آنها میزان رضایت را بپرسید ،اما خیلی زود اعتماد نکنید برخی کلینیک ها به بیماران رشوه می دهند برای تبلیغ .میتوانید خودتان به صورت آنلاین از طریق دیدگاه سایت و یا در بخش کامنت ها در پیج اینستاگرام پزشک میزان رضایت افراد را بررسی کنید و یا بیماران را پیدا کرده و از آنها سوال کنید .

11- جراح بیشتر کارها را انجام دهند: برخی از جراحان تمام عمل کاشت ریش را دست کارمندان خود میسپارند و خودشان نظارت می کنند .جراحان با تجربه و کار درست که رضایت و نتیجه صحیح کار بیمار برایشان اهمیت دارد بیشتر کار ها را خودشان انجام می دهند و تنها در صورت استراحت از یک پرستار یا فن می خواهند که جزئیات کار را انجام دهد. بنابراین حتما قبل از شروع کار از جراح بپرسید که خودشان شخصا اینکار را انجام می دهند و کارکنان چقدر در جراحی نقش دارند.

12- درمان های اضافی: کلینیک های خوب معمولاً از روش های درمانی مانند سرم خون استفاده می کنند که این می تواند باعث بهبود سریعتر ، فعال شدن سریع فولیکول های پیوند و رشد سریعتر و ضخیم شدن موها شود.
Beard-implantation-5
Beard-implantation-5

نکاتی که قبل از کاشت ریش باید رعایت شود :

1- از شما خواسته می شود قبل از عمل کاشت ریش چند اقدام احتیاطی را انجام دهید ، مثلاً 10 روز قبل از کاشت ریش ، هیچ دارویی را که حاوی آسپیرین است ، مصرف نکنید. همچنین نباید سه روز قبل از عمل از داروهای ضد التهاب استفاده کنید یا الکل بنوشید.
2- مصرف قرص ویتامین C یک بار در روز به مدت یک هفته کامل قبل از عمل کاشت ریش به روند بهبود سریع تر شما کمک می کند.
3- در روز مراجعه به کلینیک، نوشیدنی‌های کافئین دار (قهوه، چای، نوشابه و انرژی‌زا) مصرف نکنید. کافئین باعث افزایش خونریزی و حساسیت به داروها می شود.

برخی از عوارض جانبی پیوند ریش وجود دارد ، اما هیچ چیز جدی نیست. آنها ممکن است شامل موارد زیر باشد:
عوارض جانبی موقتی و طبیعی که بعد از کاشت ریش ممکن است به وجود بیاید:

1- کبودی خفیف .
2- تورم .
3- حساسیت صورت و بانک مو نسبت به لمس.
4- موی فرورفته.
5- بی‌حسی پوست صورت و بانک مو .
6- سرخی پوست صورت و بانک مو .
7- خارش و التهاب
8- بعد از عمل کاشت ریش ، پوسته های کوچکی در اطراف موهای تازه پیوند شده تشکیل می شود.اگر این پوسته ها بعد از گذشت یک هفته خوب نشدن با پزشک خود تماس بگیرید. بسیاری از جراحان توصیه می کنند که تا زمانی که پوسته از بین نرود صورت خود را نشویید. بنابراین در مورد شستشوی صورت خود حتما باید با پزشک صحبت کنید .

Beard-implantation-4
Beard-implantation-4

 

نکاتی که بعد از کاشت ریش باید رعایت کرد:

1- بعد از کاشت ریش ،پزشک ممکن است یک آنتی بیوتیک برای شما تجویز کند که از عفونت محل کاشت و برداشت جلوگیری کند که باید حتما آن را مصرف کنید. همچنین ممکن است یک پماد آنتی بیوتیک نیز دریافت کنید .

2- کاشت ریش معمولاً بدون درد است. علائمی مانند تورم که در اثر کاشت به وجود آمده در عرض یک هفته فروکش می کند و شما معمولاً می توانید یک هفته تا 10 روز پس از کاشت ریش اصلاح را شروع کنید.

3- کاشت ریش شما بعد از 2 تا 3 هفته ریزش میکند که این امر طبیعی است و نباید نگران باشید. زیرا ریش تو فاز استرس می رود و جوانی ریخته می شود ولی ریشه یا فولیکول ریش وجود دارد بعد از 3 یا 4 ماه این فولیکول ها تو فاز رشد مجدد می روند .برای دیدن کامل نتیجه باید یکسال تا یکسال و نیم زمان بدیم .

4- از لمس کردن، مالیدن، و خراشیدن چانه و گونه‌ها بپرهیزید

5-،صورت خود را در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید.

6- فعالیت بدنی شدید یا قوی تا یک هفته نداشته باشید.

7- از داروهای رقیق کننده خون یا داروهای مشابه استفاده نکنید.

8- از سیگار کشیدن و استفاده از قلیون اجتناب کنید.

9-  از مصرف مشروبات الکی اجتناب کنید.

10- از شنا کردن به مدت 2 ماه اجتناب کنید.

11- استفاده از وان حمام داغ ممنوع می باشد.

12- رفتن به اتاق بخار و سونا ممنوع می باشد.
Beard-implantation-9
Beard-implantation-9

اگر در اثر تصادف و یا هر اتفاق دیگری ابروی شما آسیب دیده و دیگر مو در آن ناحیه رشد نمی کند مقاله ی (کاشت ابرو طبیعی چیست و چگونه انجام می شود؟) در سایت کلینیک دکتر پاکدل را از دست ندهید.

چه افرادی کاندیدای مناسبی برای کاشت ریش هستند:

1- تا زمانی که موهای سالم روی پوست سر خود دارید میتوانید عمل کاشت ریش را انجام دهید. کاشت ریش و سبیل را می توان از سن 24 سالگی به بعد انجام داد.که البته حتما باید مو و ریش فرد توسط پزشک معاینه شده و در صورت تایید امکان کاشت ریش یا سبیل وجود دارد.زیرا ریش در سن سی سالگی کامل می شود و میتوان تا آن موقع صبر کرد و اگر نتیجه ای حاصل نشد اقدام به کاشت نمود.

2- کاشت ریش برای کسانی که ریش و سبیل کم پشتی دارند، بخش‌هایی از ریش یا سبیل‌شان دچار طاسی شده یا به طور مادرزادی ریش و سبیل ندارند مناسب است.

3- کسانی که تنها برای زیباتر شدن صورت خود قصد انجام عمل کاشت ریش را دارند و با تمام محدودیت ها و عوارض این روش درمانی آشنایی دارند.

علت ریزش ریش و سبیل :

1- داشتن طاسی از ابتدا به صورت ارثی ،مادرزادگی یا هیپوتریکوزیس ( عدم وجود فولیکولهای مویی موجود )

2- مشکلات و کمبود هورمون مردانه ( آندروژن ) قبل از سن بلوغ .

3- آسیب یا بیماری هایی مانند : زخم و اسکار ، جای بخیه ، شکستگی ، عمل‌های جراحی مثل جراحی ترمیم شکاف کام ،سوختگی‌ها ، فولیکولیت (التهاب فولیکول‌ها) . آلوپسی آره‌آتا (که طاسی ناشی از آلوپسی آره‌آتا را نمیتوان با کاشت ریش درمان کرد)

4- سبک زندگی : خواب ،غذا،ورزش ،استرس همه این ها ارتباط مستقیم با سلامت عمومی بدن شما دارد و همینطور در رشد مو سر و ریش و سبیل شما نیز تاثیرگذار هستند.ویتامین هایی مانند بیوتین و نیاسین برای رشد موی سر و ریش و سبیل شما موثر هستند. و این ویتامین ها در خوراکی هایی مانند
تخم مرغ، آووکادو، شیر، ماهی و تخم آفتابگردان یافت می شوند.

 

دانلود نسخه pdf مقاله ی :کاشت ریش چگونه انجام می شود؟ فیلم,قیمت,عوارض

نوشته شده در تاریخ : 1399/07/08

سوالات متداول درباره کاشت ریش

خیر .از 24 سالگی به بعد امکان کاش ریش و سبیل وجود دارد، ولی در بعضی شرایط خاص با تایید دکتر امکانش هست.

خیر ، کاشت ریش دائمی است و ریزش نخواهد داشت.

اگر از روش FUT استفاده شده باشد بله جای بخیه خیلی ظریف پشت سر می ماند که می توان در آینده روی بخیه رو هم مو کاشت . اگر موها کمی بلند باشد اصلا به چشم نمی آیند.

و در روش های غیر جراحی جای برداشت  خیلی ریز و تقریبا غیرقابل مشاهده است. مخصوصا با موی بلند.

سلام. تا 6 ماه نباید از تیغ یا ریش تراش استفاده کرد و اگر بلند بودن ریش اذیتتون میکنه میتونید با قیچی کوتاه کنید.

سلام . خیر امکان برداشت از آن ناحیه نیست.

مطالب پیشنهادی

8 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

کاشت ابرو طبیعی چیست و چگونه انجام می شود؟
آیا لیزر موهای زائد تاثیری دارد؟ لیزر الکساندرایت
ArabicEnglishPersian
×