لیفت سانترال لب, جراحی بالا کشیدن لب, Central lip lift

چکیده این مطلب: لیفت سانترال لب مناسب چه کسانی است؟ لیفت سانترال لب چگونه انجام میشود؟ افرادی که کاندیدای مناسبی برای لیفت سانترال نیستند؟ مزایای لیفت سانترال لب. عوارض لیفت سانترال لب. مراقبت های پس از عمل سانترال لب.

Central lip lift-8
Central lip lift

لیفت سانترال لب :

لب از جمله اعضای چهره است که نقش مهمی در جذابیت صورت دارد . با پیشرفت علم پزشکی اخیرا توجه زیادی به جراحی های زیبایی ناحیه ی لب شده است یکی از جراحی هایی که شاید کمتر در مورد آن شنیده و یا اصلا نشنیده باشید لیفت سانترال لب است این عمل یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است. لیفت سانترال عملی است برای لیفت لب بالا به همراه حجم دهی به لب یا همان ضخیم سازی لب است .

 

لیفت سانترال لب مناسب چه کسانی است :

کسانیکه لب باریکی دارند و از ظاهر آن راضی نیستند میتوانند از این عمل بهره ببرند قابل ذکر است لیفت سانترال لب در قسمت مرکزی لب انجام میشود و تمرکز جراحی بر این محل است . افرادی که فاصله ی لب و بینی بسیار طولانی دارند، که میتواند به علت جراحی بینی و کوچک شدن بینی و یا بصورت ژنتیکی باشد. افرادی نیز هستند که لب بالای آنها به طرف داخل کشیدگی دارد که این عوامل خود نوعی ایراد برای چهره محسوب میشوند.

علاوه بر این علل با بالا رفتن سن، حجم لب کاهش یافته و حالت افتادگی پیدا میکند با ورود پیری، لب نیز مانند هر عضو دیگری از بدن دستخوش تغییرات میشود بدیهی است که حالت های پیری برای هیچکس خوشایند نبوده و قطعا فرد سعی در رفع این آثار نامطلوب دارد در اینگونه افراد این عمل میتواند تغییر بسیار چشمگیری را ایجاد کند و اگر از آن دسته از افرادی هستید که تمایل به داشتن لب هایی برجسته دارید نیز این تکنیک میتواند به شما کمک کند.

فارغ از مشکلاتی که در لب ظاهر شده اند کسانی هستند که به جنبه های زیبایی و مد توجه بسیاری دارند. گاهی افراد میخواهند با انجام لیفت سانترال لب به لبخندی اصطلاحا هالیوودی دست یابند بدین معنی که تمایل دارند دندان های پیشین تا حدودی نمایان شده که این حالت خود جذابیت لبخند تلقی میشود از آنجا که در این عمل لب بالا به سمت بالا کشیده میشود این اتفاق خواهد افتاد و اینگونه افراد با لیفت سانترال لب میتوانند به نتیجه ی ایده آل دست یابند .

 

لیفت سانترال لب چگونه انجام میشود :

عمل سانترال لب عملی در حیطه ی زیبایی و جوانسازی است که به عنوان عملی کوتاه مدت ، بدون عارضه و دارای ماندگاری دائمی معرفی میشود همچنین درمانی است که به راحتی تحت بی حسی انجام میشود اما در شرایطی با بیهوشی نیز قابل انجام است این جراحی حدود ۴۵دقیقه تا ۱ ساعت به زمان نیاز دارد . در این عمل به آمادگی خاصی نیاز نمی باشد در ابتدا جراح ناحیه را بررسی کرده علامتگذاری میکند سپس در قاعده های بینی برش هایی ایجاد کرده سپس پوست اضافی برداشته خواهد شد در مرحله ی بعد قسمت تحت درمان بخیه زده میشود که عموما از بخیه های جذبی استفاده میشود پس از جراحی جای بخیه ها مشخص است اما جای نگرانی نیست چرا که پس از یک تا دو ماه پس از عمل از بین خواهند رفت بطور معمول فرد پس از عمل شاهد تغییرات چهره ی خود خواهد بود .

این جراحی به بستری شدن نیازی نداشته و فرد پس از جراحی میتواند به فعالیت خود بازگردد عمل سانترال لب نوعی جراحی است که توسط پزشکان برای فرم دهی و حجم دهی لب تایید و توصیه میشود جراحان بر این عقیده اند که این تکنیک بسیار تاثیر گذار و ثمربخش خواهد بود . معمولا به همراه لیفت سانترال لب تزریق چربی یا ژل نیز انجام میشود که این امر برای مشاهده ی نتیجه ی ایده آل تر بسیار مفید خواهد بود .

 

Central lip lift-10
Central lip lift

افرادی که کاندیدای مناسبی برای لیفت سانترال نیستند :

کسانی که درگیر تبخال یا آفت هستند گزینه ی مناسبی برای لیفت سانترال نمیباشند و باید عمل را تا زمان بهبودی به تعویق بیندازند .
افرادیکه داروهای رقیق کننده خون مصرف میکنند مثل وارفارین و آسپرین و … باید حتما با جراح مشورت کرده و وی را از شرایط خود آگاه کنند .
کسانیکه درگیر آلرژی هستند حتما قبل از انجام عمل به پزشک خود اطلاع دهند .
در مورد افرادیکه درگیر بیماری خاصی هستند و یا داروی خاصی را مصرف میکنند نیز جراح باید تصمیم بگیرد !

 

مزایای لیفت سانترال لب :

رسیدن به ظاهری جوانتر
بدست آوردن لبخندی زیباتر
بروز تقارن در لب ها و مرتب شدن آنها
برجسته تر شدن لب ها
رفع اسکار زیر بینی
ضخیم سازی لب
نمایان ساختن دندان های پیشین
زیاد شدن پروجکشن لب (میزان نمایش لب)
افزایش زاویه ی بین لب و بینی
ترمیم چین افقی بین لب و بینی
کاهش فاصله بین لب و بینی
عمل سانترال لب برای افرادیکه تمایل به نتیجه ای دائمی دارند انتخاب بسیار مناسبی است.

 

Central lip lift-3
Central lip lift

عوارض لیفت سانترال لب :

لیفت سانترال لب عمل خطرناکی نبوده و عوارض آن موقتی میباشد این عمل برخلاف جراحی های دیگر عوارض جانبی خاصی ندارد ‌. پس از انجام لیفت سانترال لب عارضه هایی اتفاق خواهد افتاد که فرد باید از آنان آگاهی داشته باشد البته قابل ذکر است اگر این عمل در مرکز معتبر و تحت درمان جراح باتجربه انجام شود عوارض آن به حداقل خواهد رسید و فرد شاهد یک سری از عوارض نخواهد بود پس یکی از نکات مهم قبل از عمل انتخاب جراح متبحر است .

 

برخی عوارض پس از لیفت سانترال شامل :

– قرمزی در ناحیه ی لیفت شده .
– ورم : تا ۲۴ساعت پس از جراحی قطعا ورم وجود خواهد داشت .
– تا حدی درد : (درد پس از عمل توسط داروهای تجویزی توسط پزشک قابل کنترل است)
– کبودی در ناحیه ای که تحت درمان قرار گرفته است .
– حساسیت در ناحیه ی جراحی شده که این عارضه ها موقتی بوده و پس از چند روز از بین خواهند رفت .
– احتمال پیدایش عدم تقارن در لب ها .
– احتمال بروز عفونت .
– احتمال پیدا شدن اسکار که البته این عارضه ها کمتر رخ میدهند اما فردیکه میخواهد تحت عمل قرار گیرد باید از عوارض آن نیز مطلع باشد توصیه ی پزشکان بر این است که فرد حدود ۱۰روز به خود استراحت داده تا بهبودی حاصل شود .

 

Central lip lift-4
Central lip lift

قبل از عمل سانترال لب :

جراحی سانترال لب نیز مانند هر عمل دیگری در ابتدا به مشاوره ، آگاهی و معاینه نیاز دارد برای این عمل ابتدا باید معاینات اولیه توسط جراح انجام شود بطور مثال : بین لب بالا و پایین فرد اندازه گیری میشود تا جراح مطمئن شود که فرد کاندیدای مناسبی برای عمل است و جراحی میتواند به زیبایی وی کمک کند یا خیر همچنین در جلسه ی مشاوره تمام مراحل لیفت برای مراجعه کننده توضیح داده میشود و فرد باید انتظارات خود را بطور واضح برای پزشک توضیح دهد تا جراح بتواند راهنمایی بهتری ارائه دهد ، یک هفته قبل از جراحی سانترال لب از مصرف سیگار خودداری شود ، قبل از ورود به محل جراحی نیز چهره ی خود را از هرگونه آرایشی پاک کنید.

 

مراقبت های پس از عمل سانترال لب :

برای کاهش ورم پس از عمل میتوانید از کمپرس یخ استفاده کنید .
حداقل تا دو هفته پس از جراحی از مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی بپرهیزید .
پس از جراحی پزشک داروهایی تجویز میکند که عوارض جراحی را به حداقل برساند پس در مصرف داروها دقت کرده و آن ها را مهم بشمارید .
نکته ی مهم : از دستکاری ناحیه ی لیفت شده جدا خودداری کنید .
از مصرف مواد غذایی که به ناحیه ی جراحی شده آسیب بزند مثل خوراکی های سفت بپرهیزید .
حداقل تا یک هفته پس از جراحی از استفاده از مواد آرایشی بر قسمت جراحی شده خودداری کنید .
اگر ورزشکار هستید و فعالیت های ورزشی سنگین دارید آن را کنسل کرده برای انجام آن حتما با پزشک مشورت کنید .
حداقل ۴تا۵ روز پس از جراحی از خم شدن خودداری کنید .
در هفته ی اول پس از جراحی سانترال لب نباید دهان به میزان زیاد باز شود .

مقاله ی : ( کاشت مو چگونه انجام می شود؟ انواع روش ها,عوارض ) در سایت کلینیک دکتر پاکدل را از دست ندهید.

 

Central lip lift-2
Central lip lift

سوالات متداول :

آیا لیفت سانترال لب میتواند افتادگی گوشه های دهان را اصلاح کند ؟

افتادگی گوشه های دهان حالتی است که نوعی افسردگی و اخمالوده بودن به چهره میبخشد همچنین ظاهر لب ها را بدفرم جلوه میدهد به همین علت افراد به دنبال راه حلی برای رفع این ظاهر ناخوشایند هستند برای پاسخ دقیق باید گفت لیفت سانترال لب قسمت مرکز و لب بالا را تحت تاثیر قرار داده و برای رفع افتادگی گوشه ی لب ها نمیتواند نتیجه ی کاملی بدهد برای رفع کامل این مشکل باید جراح با توجه به مشکل لب ها راه درمانی مناسب را پیشنهاد دهد اغلب برای رفع این مشکل جراحی گوشه ی لب انجام میشود .

 

نتیجه ی انجام لیفت سانترال لب تا چه مدت ماندگاری دارد ؟

لیفت سانترال لب عملی دائمی تلقی میشود برای رفع برخی معضلات لب

 

آیا امکان دارد نتیجه ی لیفت سانترال لب بازگردد ؟

احتمال کمی بازگشت وجود خواهد داشت اما قطعا جراح با در نظر گرفتن شرایط فرد و پیش بینی های دقیق این عمل را انجام میدهد که حتی با وجود کمی بازگشت نتیجه ایده ال باشد .

 

Central lip lift-12
Central lip lift

 

چه سنی برای انجام لیفت سانترال لب مناسب است ؟

معمولا افراد بین ۲۰تا۸۰سال که شرایط این عمل را دارا باشند میتوانند از این تکنیک زیبایی بهره ببرند .

 

نتیجه ی نهایی لیفت سانترال لب چه مدت پس از عمل مشخص خواهد شد ؟

میتوان گفت این تکنیک به گونه ای است که پس از عمل فرد میتواند شاهد تغییرات باشد اما نتیجه ی نهایی معمولا پس از حدود ۳تا۴هفته پس از عمل کاملا مشخص خواهد شد .

 

Central lip lift-5
Central lip lift

 

آیا در جراحی لیفت سانترال لب مقدار زیادی از پوست برداشته میشود ؟

این موضوع به شرایط لب مراجعه کننده و تصمیم پزشک بستگی دارد اما بطور معمول حدود ۵تا۷ میلی برداشته خواهد شد .

 

هزینه ی عمل سانترال لب چه میزان است ؟

تعیین این هزینه به عوامل مختلفی وابسته است اعم از : نوع مشکل لب مراجعه کننده ، میزان دستمزد تعیین شده توسط جراح ، مرکز درمان انتخابی برای انجام عمل ، در صورت نیاز به آزمایش قبل از عمل این هزینه نیز اضافه میشود ، هزینه ی داروهای پس از انجام جراحی . تمام این عوامل در تعیین هزینه ی جراحی تاثیر گذارند و بسته به این عوامل هزینه ها متغیر خواهد بود .

 

آیا آثار زخم پس از جراحی بطور کامل از بین خواهد رفت ؟

بطور معمول این آثار پس از گذشت مدتی از بین خواهند رفت در بیشتر مواقع نیز پزشک کرم های مخصوصی برای رفع این آثار تجویز میکند .

 

Central lip lift-1
Central lip lift

 

آیا میتوان پس از سانترال لب از تزریق ژل و یا چربی استفاده کرد ؟

توصیه این است که ابتدا جراحی سانترال لب را انجام داده و نتیجه ی آن را مشاهده کنید سپس تصمیم به انجام تکنیک دیگری بگیرید چرا که بسیاری از افراد پس از انجام سانترال لب به نتیجه ی دلخواه دست یافته و از انجام عمل دیگری منصرف میشوند اگر پس از انجام این جراحی به هر دلیلی راضی نبودید برای برجستگی بیشتر لب ها با نظر پزشک میتوانید از تکنیک دیگری نیز استفاده کنید .

 

کبودی و ورم پس از عمل چه مدت ماندگار خواهد بود ؟

در اکثر موارد این معضل طی یک هفته پس از جراحی رفع خواهد شد البته برای برخی ممکن است کمی ماندگارتر باشد .

 

چه مدت پس از انجام سانترال لب میتوان حمام کرد ؟

یک روز پس از انجام جراحی میتوان استحمام نمود که البته اینکار باید با احتیاط انجام شده و فشاری به ناحیه ی لیفت شده وارد نشود .

 

Central lip lift-6
Central lip lift

 

مقایسه ی سانترال لب با تزریق ژل لب ؟

‌کسانی که نیاز به تزریق ژل دارند میتوانند با انجام این عمل به نتیجه ای دائمی دست پیدا کنند چرا که سانترال لب ماندگاری دائم داشته و ژل تکنیکی موقتی است افرادی که از روش تزریق ژل استفاده میکنند باید مداوم این تزریق را تکرار کنند به علاوه ژل ها بسیار گران هستند و استفاده از آنها مقرون به صرفه نیست تنها اگر ‌نمیخواهید تغییرات لب های شما دائم باشد و لب های بزرگتری نسبت به نتایج سانترال میخواهید شاید تزریق ژل گزینه ی مناسبی باشد .

 

اگر در هر صورت از نتیجه ی لیفت سانترال راضی نباشیم امکان برگرداندن حالت قبل وجود دارد ؟

خیر – پس از انجام جراحی به دلیل پوست برش داده شده به هیچ وجه امکان بازگشت به حالت قبل وجود نخواهد داشت .

 

آیا رژیم غذایی خاصی پس از انجام سانترال لب نیاز است ؟

خیر این عمل نیازی به رژیم غذایی مخصوص ندارد تنها توصیه میشود چند روز ابتدایی پس از عمل از غذاهای نرم استفاده شود .

 

بخیه ها چند روز پس از عمل کشیده میشوند؟

حدود پنج روز پس از عمل میتوان بخیه ها را کشید اما اگر بخیه ها جذبی باشند نیازی نیست برای کشیدن آنها مراجعه کنید .

 

لیفت سانترال لب نتیجه ی طبیعی تری خواهد داشت یا تزریق ژل ؟

قطعا پس از تزریق ژل شاهد برجستگی زیادی در ناحیه ی لب خواهیم بود که این خود حالتی غیر طبیعی ایجاد میکند اما لیفت سانترال لب به ترمیم و اصلاح پرداخته و پس از انجام آن لب ها حالت طبیعی تری نسبت به تزریق ژل به خود میگیرند .

 

جنسیت در لب ها به چه معناست ؟

بدین معنا که فرم لب در مرد و زن متفاوت است بدین گونه که در مردان لب بالا بلندتر و برجستگی کمتری دارد اما در بانوان برعکس بوده و لب بالا کوتاهتر اما داری برجستگی بیشتری است.

 

Central lip lift-9
Central lip lift

 

علاوه بر روش لیفت سانترال لب برای جامع بودن اطلاعات از دیگر تکنیک های لیفت و بالا کشیدن لب ها نیز صحبت میکنیم لیفت و بالا کشیدن لب ها انواع مختلفی دارد اعم از :

لیفت لب از زیر بینی :

در این تکنیک برشی کلی در زیر بینی ایجاد میشود سپس جراح مقداری از پوست را جدا کرده تا بتواند ناحیه را به سمت بالا سوق دهد که این عمل منجر به کاهش فاصله ی لب بالا از بینی میشود .

 

جراحی لیفت در گوشه ی لب :

برخی افراد در قسمت های گوشه های لب شاهد افتادگی هستند که زیبایی ظاهری لب ها را از بین میبرد که لیفت گوشه ی لب میتواند روش مناسبی برای این قبیل افراد باشد بدین طریق که برش هایی توسط جراح در قسمت های حاشیه ی لب زده میشود و میزانی از پوست جدا شده که مقدار کمی است این تکنیک برای زیباتر شدن لبخند استفاده میشود که محل افتادگی به سمت بالا کشیده شده و حاصل آن لب هایی ایده ال است این شیوه برای کسانیکه میخواهد چهره ای خندان تر داشته باشند و نسبت به افتادگی گوشه ی لب ها حس ناخوشایندی دارند میتواند بهترین گزینه باشد .

 

سانترال لب :

یکی از برترین شیوه ها تکنیک سانترال لب است که بطور مفصل توضیح داده شد .

 

Central lip lift-11
Central lip lift

لیفت مستقیم :

در این شیوه از جراحی زیبایی لب ، پوست از قسمت حاشیه ی بیرونی لب جدا شده که این برش کوچک و ظریف خواهد بود این لیفت باعث میشود در نهایت لب ها ظاهری برجسته تر به خود بگیرند این تکنیک به لب ها ظاهری قرمز و پرتر میبخشد البته این روش تا حدودی زخم نیز در ناحیه ی بالای لب باقی میگذارد .

 

لیفت ایتالیایی :

این روش نیز یکی از تکنیک های زیبایی لب هاست که برای انجام آن دو برش ریز و ظریف در قسمت زیر بینی ایجاد میشود این تکنیک تقریبا شبیه روش شاخ گاوی است البته با تفاوت نوع برش ها ، این تکنیک را معمولا افرادیکه حساسیت بیشتری نسبت به زخم داشته و ظرافت برش ها برای آنها اهمیت ویژه ای دارد انتخاب میکنند .

 

لیفت شاخ گاوی :

در این شیوه میتوان گفت دست جراح بازتر است چرا بر اثر نوع برشی که در زیر بینی ایجاد میشود پزشک میتواند نواحی کلی تری را تحت درمان قرار دهد اعم از قسمت مرکزی و همچنین قسمت های چپ و راست لب ها ، علت نام این لیفت آن است که نوع برشی که در این جراحی ایجاد میشود حالتی شبیه یک شاخ گاو دارد .

علاوه بر روش های مطرح شده در مباحث قبل برای حجم دهی لب از تکنیک های دیگری نیز استفاده میشود که استفاده از پر کننده هاست ، پر کننده ها انواع مختلفی دارند به طور مثال (تزریق ژل لب ؛ تزریق چربی و …) در این زمینه انتخاب های متعددی وجود دارد که افراد میتوانند برای برطرف کردن نیازها از آنها استفاده کنند پیشرفت های ایجاد شده در حوزه بهبود و تغییر فرم لب باعث بروز برخی روش های درمانی جدید شده که پزشکان از آنها به عنوان پر کننده های لب استفاده میکنند.

بزرگ کردن با استفاده از پرکننده های تزریقی میتواند نتایج مطلوبی برای فرد در مدت زمانی کوتاه یعنی حدود ۳۰دقیقه به ارمغان آورد در این حالت معمولا نیاز به استفاده از بی حسی برای انجام این شیوه نیست چرا که پرکننده ها عموما خود حاوی لیدوکائین یا سایر مواد بیحسی هستند ماندگاری استفاده از پرکننده های لب تزریقی موقت است به این علت که بدن با گذشت زمان مواد را تجزیه کرده و جذب میکند در این حالت مدت زمان باقی ماندن نتیجه ناشی از این روش در افراد مختلف متفاوت است اما به طور میانگین مواد پس از چهار تا شش ماه تاثیر خود را از دست میدهند به افرادیکه قصد انجام پروتز لب برای بزرگ کردن دائمی لب خود را دارند توصیه میشود ابتدا از پر کننده های موقتی استفاده کنند و در صورت مطلوب بودن نتایج برای آنها ، روش های دائمی زیبا سازی لب را انتخاب نمایند .

 

پر کننده های لب مبتنی بر کلاژن :

کلاژن ماده ای است که دارای بیشترین استفاده در پرکننده ها در تمام دنیاست این ماده به دو شکل وجود دارد که عبارتند از کلاژن گرفته شده از گاو – کلاژن گرفته شده از انسان :
پر کننده های حاوی کلاژن گرفته شده از گاو :
این نوع پر کننده ها از بافت بدن گاو گرفته شده اند برای انجام اینکار از یک محیط تحت کنترل و فاقد بیماری از یک گله گاو (که جفت گیری فقط در بین همان گله انجام شود ) استفاده میکنند به این علت که احتمال واکنش آلرژیک حدود ۳ درصدی به کلاژن گاوی وجود دارد باید قبل از استفاده از این کلاژن در انسان تست انجام گیرد . ZydermوZyplastاز نوع پرکننده های لب تهیه شده از کلاژن‌ گاوی هستند از این مواد حدود ۱میلیون نفر در سراسر جهان استفاده کرده اند ماده دیگری که از این روش تهیه میشود با نام Artecollشناخته میشود که حاوی پلی متیل متاکریلات است این ماده در بدن حتی پس از جذب کلاژن نیز تغییری نمیکند به همین دلیل میتوان گفت ماندگاری بسیار بیشتری در بزرگ کردن لب ها دارد .

پرکننده های کلاژن گرفته شده از انسان :
این کلاژن از لاشه ی انسان یا از پوست های اضافی که از عمل های جراحی برداشته میشوند گرفته میشود . پرکننده هایی که از کلاژن انسان گرفته میشوند انواع مختلفی دارند اعم از : Dermalogen-Fascian-cosmodermو…. خاصیت بیولوژیکی کلاژن انسان به گونه ایست که به تست قبل از درمان نیاز ندارد این نوع کلاژن برای افرادیکه دچار آلرژی میشوند گزینه ی مناسبی است .

 

پرکننده های لب حاوی هیالورونیک اسید :

هیالورونیک اسید یک ماده روشن و تخریب پذیر میباشد این ماده در بدن در اعضایی مثل مفاصل و پوست بطور طبیعی وجود دارد که در زمان تزریق آنرا در آب قرار میدهند این مواد علاوه بر برجستگی لب خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارند همچنین نسبت به تزریق کلاژن دارای نتایج ماندگارتری هستند برای تزریق این نوع پرکننده ها نیازی به تست قبل از درمان نمیباشد پرکننده های حاوی هیالورونیک اسید نیز انواع مختلفی دارند مانند : Restylane-Radiesseو….

 

بزرگ و برجسته کردن لب با تزریق ژل :

تزریق ژل لب یکی از تکنیک های غیر تهاجمی برای برجسته کردن و فرم دهی لب هاست برای انجام این روش ابتدا پزشک از بیحسی ناحیه مطمئن میشود. محصولاتی که حاوی بیحسی نیستند نیاز به بی حسی قبل از انجام درمان دارند سپس محل ضدعفونی شده و بوسیله ی سرنگ های مختص اینکار که دارای سوزن های ظریف میباشند ژل با دقت کامل به ناحیه ی هدف تزریق میشود . اگر تصمیم به انجام تزریق ژل به ناحیه ی لب دارید توصیه میشود حتما قبل از انجام ،تحت مشاوره و معاینه قرار گرفته تا شرایط شما بطور کامل بررسی شود چرا که برخی افراد کاندیدای مناسبی برای انجام این روش نبوده که این خود نارضایتی را در پی خواهد داشت .

 

بزرگ‌ و برجسته کردن لب با انتقال چربی :

کسانی که تمایل به برجسته و بزرگ کردن لب دارند اما نمیخواهند از مواد تزریقی استفاده کنند تکنیک انتقال چربی میتواند گزینه ی مناسبی برای اینگونه افراد باشد پرکننده های تزریقی مثل کلاژن بطور جدا از بدن انسان یا از گاو گرفته شده اند این مواد از خارج وارد بدن میشوند اما در شیوه ی انتقال چربی ماده ی پرکننده از چربی بدن خود فرد برداشته میشود انجام این شیوه بدین طریق است که چربی از یک قسمت از بدن برداشته شده و به قسمت هدف تزریق میشود البته اینکار بطور مستقیم نیست و ابتدا پس از جداسازی چربی آن را به سانتریفیوژ انتقال داده تا پاکسازی شود.

در این مرحله معمولا مایعات و سلول های آسیب دیده جداسازی میشوند و سپس چربی مفید به ناحیه ی هدف تزریق میشود از آنجا که چربی تزریقی از بدن خود فرد برداشته میشود امکان پس زدن آن توسط بدن و یا بروز آلرژی بسیار نادر است پس از پایان این تکنیک لب ها برجسته تر شده و فرد حدود ۶ماه تا ۱سال میتواند شاهد ماندگاری نتایج این عمل باشد.

 

دانلود نسخه ی pdf مقاله ی : لیفت سانترال لب, بالا کشیدن لب, Central lip lift

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سلولیت چیست؟ بهترین روش های درمان سلولیت cellulite
جراحی تخلیه چربی بوکال یا بوکال فت چیست؟Buccal Fat
ArabicEnglishPersian
×