تزریق ژل گونه, انواع ژل گونه, ماندگاری, مراقبتها

چکیده این مطلب: تزریق ژل گونه چگونه انجام میشود؟ ژل های مناسب برای تزریق به گونه کدامند؟ چه کسانی نباید تزریق ژل گونه را انجام دهند؟ چه نکاتی قبل از تزریق ژل گونه باید رعایت شود؟ مراقبت های پس از تزریق ژل گونه. میزان ماندگاری ژل گونه. عوارض ژل گونه. چه زمانی برای تزریق ژل به گونه مناسب است؟ و…

Cheek-gel-injection-13
Cheek gel injection

تزریق ژل گونه:

در دوران مختلف داشتن گونه ی برجسته یکی از زیبایی های چهره محسوب میشده و بانوان به شیوه های مختلف به دنبال برجسته تر کردن گونه های خود بوده اند امروزه نیز خانم ها تایم زیادی را صرف اینکار میکنند و زمانی را صرف جلوی آینه بودن و آرایش میکنند که زدن ژرگونه یکی از روش ها است ولی خب اینکار هم وقت تلف میکند و هم اینکه باید مداوم تمدید شود پس کسانی که به داشتن گونه های برجسته علاقه مند هستند باید به دنبال راهه چاره دیگری باشند،تزریق ژل گونه یکی از راه چاره ها است که هم روشی بدون جراحی است و هم نیاز به آرایش مداوم را برطرف میکند. ژل تحت عنوان پرکننده به کار میرود که حجم گونه را افزایش میدهد.

برخی به علت بالا رفتن سن حجم گونه هایشان تحلیل رفته و برخی نیز بطور طبیعی گونه ی کوچک و افتاده ای دارند تزریق ژل میتواند به این افراد بسیار کمک کننده باشد و چهره ای جذاب تر به آنها ببخشد ! تزریق ژل گزینه ی درمانی بسیار محبوبی است و دلیل این محبوبیت میتواند این باشد که این روش زیبایی، شیوه ای فوری و بدون نیاز به بستری است. این مواد ،موادی مشابه اسید هیالورونیک طبیعی در بدن است که البته به مرور زمان و براثر بالارفتن سن کاهش میابد.

 

Cheek-gel-injection-2
Cheek gel injection

تزریق ژل:

تزریق ژل شیوه ای کم تهاجمی است که برای رفع مشکلات مختلف به کار میرود، اعم از: رفع چین وچروک، رفع خط اخم و خنده و همینطور تزریق ژل برای برجسته کردن لب و گونه نیز کاربرد دارد که با این شیوه شادابی و جوانی چهره باز میگردد .این روزها بازار زیبایی و تلاش برای زیباترشدن بسیار داغ است و استاندارد زیبایی این روزها، گونه ی برجسته را جذاب تر میداند. علل مختلفی باعث افتادگی پوست میشود که تزریق ژل میتواند بسیار تاثیرگذار باشد!

تزریق ژل گونه نیز مثل هر اقدام دیگری نیاز به مشاوره و آگاهی کامل دارد و فردی که تصمیم به اینکار میگیرد باید از عوارض و مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه و همچنین وضعیت سلامت خود آگاهی کسب کند پس یک جلسه مشاوره با پزشک ضروری است البته ما در این مقاله سعی کرده ایم توضیحات کامل و جامعی را در مورد این موضوع داشته باشیم . فراموش نشود تزریق ژل گونه باید حتما در مکان های درمانی که مکان های استریلی هستند انجام شود درغیر اینصورت نمیتوان از عدم شکل گیری عفونت اطمینان داشت!

Cheek-gel-injection-3
Cheek gel injection

تزریق ژل گونه چگونه انجام میشود؟

ژل ها مواد صنعتی و ساختگی هستند که اسامی و برندهای متعددی دارند. در تزریق ژل گونه قبل از هرچیز باید ناحیه ای که قرار است تحت درمان قرارگیرد تمیز شود و سپس انجام بی حسی! تزریق ژل گونه تحت بیحسی موضعی انجام میشود گاهی برای بیحسی ناحیه، از لیدوکائین که یک بیحس کننده خفیف است و در بعضی ژل ها نیز وجود دارد استفاده میشود که اگر از این نوع ژل استفاده شود دیگر به بیحسی قبل از تزریق نیاز نیست.
ژل ها به لایه ی زیرین پوست تزریق میشوند و به مقدار مورد نیاز بنا به تشخیص پزشک ژل به دوطرف گونه ها تزریق میشود. ژل به میزانی تزریق میشود که بهترین تاثیر را در فرم دهی و حجم گونه ها داشته باشد. پس از تزریق ژل گونه ماساژی انجام میشود که به آرامی باعث یکنواخت شدن ژل در گونه ها میشود. بعد از تزریق ژل گونه از پماد آنتی بیوتیک بر روی گونه ها استفاده میشود و یا قرص آن تجویز می گردد.مواد ژله ای که به پوست تزریق میشود باعث افزایش حجم بافت نرم و کاهش خطوط و بهبود کانتورهای صورت میشود!

Cheek-gel-injection-1
Cheek gel injection

تزریق ژل گونه مناسب چه افرادی است؟

قطعا یک چهره ی زیبا با گونه های پر و برجسته تکمیل میشود و گونه های لاغر و افتاده باعث میشود چهره مسن تر به نظر برسد گاهی برخی افراد بر اثر پیری و بالارفتن سن یا مشکلات پوستی، عوامل ژنتیکی و … دارای گونه هایی هستند که برایشان جذاب نیست در این شرایط تزریق ژل گونه شیوه ای مطمئن و بسیار اثربخش است که بدون درد انجام میشود ،گونه ها یکی از اعضای اصلی چهره هستند و گونه ی نامتناسب چهره ای نامتعادل به فرد میبخشد با کمک تزریق ژل گونه میتوان این عدم تعادل را رفع کرد. برای اینکار افراد باید از سلامت فیزیک خوبی برخوردار باشند!
این روش مناسب افراد: 1- غیرسیگاری  2- افرادی که گونه هایشان چین وچروک دارد. 3- افرادی که از لاغری صورت رنج میبرند. 4- افرادی که بر اثر افزایش سن چربی گونه های خود را از دست داده اند. 5- کسانی که صورت کشیده ای دارند که ظاهر خوشایندی ندارد!

Cheek-gel-injection-4
Cheek-gel-injection-4

چه کسانی نباید تزریق ژل گونه را انجام دهند؟

تزریق ژل گونه برای گروهی منع شده که در شرایط خاصی هستند: 1- خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی به سر میبرند. 2- افرادی که دارای آلرژی اند به این معنا که به ترکیبات استفاده شده در ژل های پوستی حساسیت دارند. 3- کسانی که اختلالات خونریزی دارند!

 

چه زمانی برای تزریق ژل گونه مناسب است؟

وقتی آرام آرام فصول زیبای جوانی را پشت سر میگذارید و سنتان بالا میرود، نگذارید پیری در ظاهرتان نیز جلوه کند زمانی که جلوی آینه ایستادید و حس کردید صورتتان تخت و پوستتان چین وچروک شده تزریق ژل میتواند مشکل گشا باشد. پزشکان عقیده دارند این شیوه جوانی، زیبایی از دست رفته را به سهولت بازمیگرداند!

ژل های مناسب برای تزریق به گونه کدامند؟

بسیاری از ژل ها وجود دارند که توسط سازمان جهانی دارو تایید شده اند ولی ژل هایی که با اسید هیالورونیک و یا اسید پلی لاکتیک ساخته شده اند برای تزریق در ناحیه ی گونه و زیر چشم توصیه میشوند زیرا دارای دوام بالایی میباشند، مانند ژل ژوییدرم که بر پایه ی اسید هیالورونیک ساخته شده و نسبت به بقیه برندها دارای کارآمدی بیشتری میباشد. ژل ها بطور کل از مواد مختلفی ساخته شده اند که همگی با پوست و بدن انسان سازگاری دارند. اکثر مواد مورد استفاده در ژل ها به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارند به این دلیل عارضه ای ایجاد نمیکنند. ژل های ژوییدرم ،جالپرو و الانسه دارای محبوبیت و رضایتمندی بالایی هستند.

تزریق ژل باعث میشود تا فرم دهی به گونه ها به بهترین نحو انجام شود گاهی متقاضیان تزریق به دلیل عدم آگاهی، به افراد غیرمتخصص برای تزریق ژل مراجعه میکنند که این میتواند به مشکلات مختلفی از جمله نامتقارن شدن گونه ها منجر شود پس علاوه بر کیفیت مواد، مراجعه به پزشک متبحر نیز بسیار مهم است!

Cheek-gel-injection-5
Cheek-gel-injection-5

برای گرفتن نتیجه ی مثبت چه میزان ژل به پوست تزریق میشود؟

واحد تزریق ژل سی سی است و میزان تزریق به گونه ها به عوامل مختلفی وابسته است، مانند : فرم چهره ، سن فرد مراجعه کننده ، پتانسیل پوست و میزان کشش بافت پوست و در نهایت فرم مدنظر و ایده آل شخص برای گونه! که باتوجه به این شرایط پزشک میزان تزریق را تعیین میکند.

 

چه نکاتی قبل از تزریق ژل گونه باید رعایت شود؟

قبل از هر چیز شما باید یک متخصص با تجربه که دارای مهارت کافی باشد را انتخاب کنید، سپس میتوانید اطلاعاتی راجع به هزینه ای که باید پرداخت کنید، میزان ماندگاری ژلی که به گونه ی شما تزریق میشود، عوارض تزریق ژل، مزایای تزریق ژل، شیوه های مراقبت پس از تزریق و نتیجه ای که تمایل دارید از این شیوه بگیرید کسب کنید و البته هرچه در کار زیبایی محتاطانه تر عمل کنید نتیجه ی بهتری خواهید گرفت.

رعایت یک سری نکات قبل از تزریق ژل لازم است: فرد باید از 2 هفته قبل از تزریق ژل از مصرف داروهای رقیق کننده ی خون مثل آسپرین خودداری کند. اگر شما در شرایطی هستید که ازدارو های رقیق کننده ی خون استفاده میکنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید تا به کمک او بتوانید شرایط تزریق را مهیا کنید. حتما مارک و نمونه ی ژل را به کمک پزشک انتخاب کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید!

Cheek-gel-injection-6
Cheek-gel-injection-6

عوارض تزریق ژل گونه :

قطعا هر روش زیبایی دارای عوارض خواهد بود که تزریق ژل به گونه نیز از این قاعده مستثنی نیست اما اگر اینکار توسط پزشک با تجربه انجام شود حتما عوارض کمتری را خواهید داشت. عوارض تزریق شامل: تورم در ناحیه ای که تزریق انجام شده که البته موقتی است و حدود 2 روز به طول می انجامد. خونریزی در محلی که سوزن فرو میرود که بسیار کم است و حتی برخی دچار این عارضه نمیشوند. التهاب و قرمزی خفیف که تقریبا چند ساعت طول میشکد!

برخی افراد به دلیل عدم آگاهی و یا پرداخت هزینه ی کمتر اماکنی مثل آرایشگاه ها را انتخاب میکنند که میتواند عوارض جدی را به دنبال داشته باشد. مثل: آسیب به بافت گونه ها، عفونت در محل تزریق، عدم ثبات ژل در ناحیه ی مقرر و حرکت ژل، بروز واکنش های آلرژیک، درد در ناحیه ای که تزریق صورت گرفته، میزان ماندگاری کم ژل، عدم رسیدن به نتایج دلخواه، عدم تقارن گونه ها، حالت گلوله شدن ژل بر روی گونه ها، قرمزی و کبودی درصورت، احتمال خونریزی شدید! که با انتخاب محل درمان معتبر و پزشک متبحر میتوان از این عوارض جلوگیری کرد.

Cheek-gel-injection-8
Cheek gel injection

 

مراقبت های پس از تزریق ژل گونه:

1- تا چند روز پس از تزریق ژل گونه، باید از خوابیدن روی صورت خودداری کرد. توصیه میشود به مدت یک هفته پس از تزریق ژل گونه، به سمت بالا بخوابید و سعی کنید روی صورت قرار نگیرید!

 2- تا 48 ساعت بعد از تزریق در معرض مستقیم نورخورشید قرارنگیرید.

3- به حمام آفتاب نروید.

4- از رفتن به سالن سولاریم خودداری کنید.

5- اگر پزشکتان دارویی تجویز کرد باید بطور دقیق و صحیح استفاده شود.

6- از دست زدن به صورت بپرهیزید زیرا احتمال زیاد شدن عفونت را بالا میبرد.تا رفع عفونت جزیی صورت سعی کنید پوست را خشک و تمیز نگه دارید.

7- تا حداقل 48 ساعت پس از تزریق از تمرینات سنگین ورزشی خودداری کنید.

8- استفاده از اسپری یا خود برنزه ممنوع است.

9- از شنا در استخرهای کلردار اجتناب کنید.

10- تا حداقل دو هفته پس از تزریق از اعمالی مثل لیزر، لایه برداری، تزریق شل کننده عضلات و فیلرهای پوستی، میکرودرم و کارهایی از این قبیل اجتناب شود.

11- کبودی و تورم از شایع ترین عوارض پس از تزریق ژل گونه است که به علت ورود یک ماده خارجی به داخل بدن اتفاق می افتد در واقع نوعی واکنش از طرف بدن فرد است که البته کوتاه مدت بوده، استفاده از کمپرس سرد تا 24 ساعت پس از تزریق میتواند تاثیر زیادی در کاهش تورم داشته باشد.

12- بعد از تزریق از خوردن غذاهای شور بپرهیزید.

مقاله ی (میکرودرم چیست؟ روش انجام کار,مزایا) در سایت کلینیک دکتر پاکدل را از دست ندهید.

Cheek-gel-injection-9
Cheek gel injection

آیا به ظاهر دلخواهمان میرسیم؟

هرکسی قبل از هراقدام زیبایی این سوال را میپرسد ولی باید واقع بینانه نگاه کنیم و همه ی جوانب را در نظربگیریم، رسیدن به نتیجه ی دلخواه منوط به رعایت شرایط بسیاریست و قطعا این اتفاق به پزشک و محل درمان وابستگی زیادی دارد. اگر به دنبال تزریق بی نقص هستید به هیچ عنوان به سالن های آرایشی و محل های غیر مجاز مراجعه نکنید زیرا خطر تزریق نامناسب و آلوده شما را تهدید میکند وهمینطور این احتمال وجود دارد که ژل مورد استفاده در این محل ها از برند اصل نباشد که این میتواند عوارضی را برای فرد درپی داشته باشد.

پس از انجام تزریق ژل گونه، اتفاقی که شاهد آن هستیم حجیم شدن گونه ها است که البته کمی ورم نیز در محل وجود دارد و همچنین مقدار ژل را کمی بیشتر از مقدار موردنیاز تزریق میکنند به این علت که بین 1 تا 2 روز پس از تزریق ،میزانی از ژل جذب بدن میشود، پزشک مقدار بیشتری تزریق میکند که ژل جذب شده توسط بدن جبران شود پس بهتر است نظر نهایی را به یک هفته بعد از تزریق موکول کنید و بلافاصله توقع نتیجه ی دلخواه را نداشته باشید، بعد از یک هفته صورت یکدست شده، ورم از بین رفته و فرد میتواند شاهد زیبایی گونه هایش باشد!

Cheek-gel-injection-10
Cheek-gel-injection-10

میزان ماندگاری ژل در گونه ها، پاسخ به این پرسش به عوامل مختلفی بستگی دارد اعم از:

1- نوع ژلی که به گونه ها تزریق میشود که بسته به ترکیباتشان دیرتر و یا زودتر جذب میشوند.
2- مراقبت های قبل و بعد از تزریق که توسط خود فرد انجام میگیرد.
3- شرایط پوستی و بدنی فرد مراجعه کننده.
4- حرکات صورت که باعث جذب ژل میشود و میزان فشاری که به ناحیه ی موردنظر وارد میشود.
5- عمق تزریقی که انتخاب میشود بستگی به نوع ژل دارد که به مهارت پزشک برمیگردد، مثلا اگر ژلی که باید عمیق تزریق شود تزریقی سطحی داشته باشد به سرعت تاثیر آن از بین رفته و ماندگاری نخواهد داشت .

 

انواع روش های گونه گذاری:

1- تزریق ژل    2- تزریق چربی   3- قرار دادن پروتز گونه

 

Cheek-gel-injection-11
Cheek-gel-injection-11

 

سوالات متداول:

زمان بهبودی پس از تزریق ژل گونه چقدر میباشد؟

زمان بهبودی بسیار سریع است و بیشتر افراد میتوانند بلافاصله به محل کار و فعالیت های روزانه ی خود برگردند.

 

آیا ژل ها ماندگارند؟

خیر، دوام و ماندگاری ژل دائمی نیست اما ژل در گونه ها ماه ها ماندگاری خواهد داشت و می توان فیلرهای تزریقی به گونه را مجددا اصلاح کرد و حجم بیشتری را به گونه ها اضافه کرد تا زمانیکه فرد به ظاهر ایده آلش برسد.

 

آیا تزریق ژل به چهره، شیوه ای ایمن است؟

فیلر پوست ماده ای ژل مانند میباشد که اعمالش مشابه قندطبیعی بدن به نام اسیدهیالورونیک است و این مزیت باعث بی خطر بودن آن میشود چرا که به مرور بدن این مواد را جذب میکند.

 

تزریق ژل چقدر زمان لازم دارد؟

تقریبا بین 15 تا 30 دقیقه برای تزریق و مراحل آماده سازی زمان نیاز است.

 

آیا تزریق ژل دردناک است؟

تزریق ژل طی بی حسی موضعی (کرم بی حسی) انجام میشود تا طی عمل، فرد احساس آرامش کند و متوجه دردی نشود.

 

آیا شرایط خاصی وجود دارد که دوام فیلر را در پوست کمتر کند؟

بله، تزریق ژل در افرادی که دخانیات مصرف میکنند، متابولیسم بدنی بالایی دارند، بطور بی رویه در حال کاهش وزن هستند، رژیم غذایی مناسبی ندارند و از کربوهیدرات ها بطور محدود استفاده میکنند ، تمرینات ورزشی شدیدی دارند، تحت فشار شدید روحی و عاطفی هستند، ماندگاری کمتری دارد!

Cheek-gel-injection-12
Cheek-gel-injection-12

هزینه ی تزریق ژل چقدر است؟

این هزینه بستگی به نوع و مارک ژل مورد استفاده و میزان ژلی که استفاده میشود طی هر جلسه ی تزریق دارد و هزینه ها اصولا طی جلسه ی مشاوره توسط پزشک تخمین زده میشود که برای هر فرد مختص شرایط خودش میباشد!

 

آیا در دوران بارداری امکان تزریق ژل وجود دارد؟

درست است که عوارض ژل در بارداری هنوز مشخص نشده است و تاکنون چیزی در مورد آسیب به جنین گزارش نشده اما به دلیل وجود مواد بیحسی در ژل ها پیشنهاد میشود که در دوران بارداری از اینکار اجتناب شود.

 

بهترین زمان برای تمدید تزریق ژل چه زمانی است؟

زمان تمدید و تزریق مجدد بستگی به نوع پوست و درخواست مراجعه کننده دارد. بطورمثال: برخی تمایل به حجیم سازی و برخی میخواهند ظاهر طبیعی حفظ شود از این رو تعداد جلسات و زمان تمدید در افراد متفاوت میباشد.

 

آیا تخلیه ی ژل بعد از تزریق امکانپذیر است؟

بله،گاهی بعد از تزریق ژل افراد دچار التهاب و عفونت میشوند و یا فرد نسبت به ترکیبات فیلر آلرژی نشان میدهد در این شرایط پزشک بهترین اقدام را تخلیه میداند زیرا با این شرایط وجود ژل نه تنها باعث زیبایی نمیشود بلکه عوارض نیز خواهد داشت .

 

 

چند نوع تزریق ژل وجود دارد؟

به طور مختصر تزریق ژل را میتوان به سه دسته ی تزریق ژل موقت، نیمه دائمی و دائمی طبقه بندی کرد. محبوب ترین تزریق ژل، تزریق به صورت موقت است که طول عمری بین 9 تا 12 ماه دارد که از ژلی که پایه ی اسید هیالورونیک دارد استفاده میشود و علت محبوبیت آن نتیجه دهی سریع و عوارض بسیار کم است این به دلیل آن است که این اسید را بطور طبیعی بدن تولید میکند پس بسیار ایمن است!

 

آیا تزریق ژل گونه سن مشخصی دارد؟

بطور معمول تزریق ژل گونه در افراد با سن بالای 25 و 30 انجام میشود ولی در کل محدودیت سنی نداشته و در هر سنی با توجه به شرایط و رعایت ملاحظات میتوان انجام داد، برای تزریق در افرادی که در سنین بالا هستند باید سلامتی فرد و بیماری هایی چون بیماری قلبی چک شوند!

 

اسید هیالورونیک که در ژل تزریقی به گونه استفاده میشود چیست و در کجای بدن تولید میشود؟

این ماده یکی از فراوان ترین موادی است که بطور طبیعی در بافت همبند پستانداران از جمله انسان تولید میشود این ماده در پوست، مفاصل و قسمتهایی از چشم ها و عضلات وجود دارد. دانشمندان حوزه ی پزشکی فرمول این ماده را کشف کرده و آنرا تولید کردند و از آن برای جوانسازی پوست به کار میبرند.

 

بهترین برند ژل باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

1- از نظر زیستی تجزیه پذیر بوده و با سیستم ایمنی بدن مشکلی نداشته باشداز نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشد. 2- قابل تخلیه باشد. 3- دارای خاصیت جذب مولکولهای آب و روان کنندگی باشد. 4- به سهولت در نقطه ی خاص خود پخش و ذخیره شود.

 

 

تزریق ژل به گونه یا جراحی ؟

گونه گذاری با شیوه ی تزریق ژل به گونه ثمر بخش تر و دارای شرایط مطلوب تری نسبت به جراحی است همچنین مراحل آن به سهولت انجام شده و بی دردسر است. کاهش برجستگی گونه علاوه بر افتادگی صورت باعث میشود پف چشم ها و همچنین سایز بینی بزرگتر به نظر برسد.برجسته کردن گونه با تزریق ژل باعث میشودچهره چاق تر ،پوست شاداب تر و بدون چروک به نظر برسد و همچنین بخش گونه ها ظاهر جوانتری به خود میگیرد.

 

نقاط تزریق چگونه مشخص میشود؟

پزشک متخصص با توجه به نوع و حالت صورت فرد و رنگدانه های پوستی نقاط را مشخص میکند!

 

دانلود نسخه ی pdf مقاله ی :  تزریق ژل گونه,انواع ژل گونه,ماندگاری,مراقبتها

مطالب پیشنهادی

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

میکرودرم microdermabrasion چیست؟روش انجام کار,مزایا
زاویه سازی صورت چگونه انجام می شود؟jawline augmentation
ArabicEnglishPersian
×